12.kolo, Moravskoslezský | Karviná | Okresní přebor , 2023-2024

Horní Bludovice zvládly závěr zápasu a berou 3 body

9

Horní Bludovice zažívaly hrozivou sérii 8 proher v řadě, proti Petřvaldu však uspěly.

Domácí byli aktivnější

Terén v Bludovicích sice nebyl ideální, ale hru domácích to neovlivnilo. Ti byli v prvním poloče lepší než trochu ospalí hosté, drželi míč na svých kopačkách, kombinovali, měli odražené míče...byli všude dřív. Převahu zužitkovali ve 25. minutě, kdy Mikulec napřáhl z 20m a míč po odrazu od kluzkého terénu proletěl pod brankářem Sliwkou. Horní Bludovice měli ze hry více i po vedoucí brance, k navýšení náskoku to ale nevedlo. Do přestávky se šlo za stavu 1:0.

Ubráněná výhra

Do druhého poločasu jakoby nastoupil úplně jiný Petřvald, hosté zabrali a hra se začala vyrovnávat. Na obou stranách se objevovaly náznaky šancí, jenže gólmani byli pozorní. Tak to bylo až do 65. minuty. To předvedl pohlednou akci Tyrlik, který napřáhl levačku, ale místo střely si balón stáhl pod sebe a poslal míč k tyči kolem rozhozeného Sliwky. Zápas se tak před 70. minutou mohl zdát rozhodnutý. Ovšem Petřvald neřekl své poslední slovo, v 72. minutě se po chybě domácích zmocnil míče Nemeth a střelou k tyči snížil. Drama tak bylo na světě. Hosté se tlačili za srovnáním, měli pár závarů v šestnátce soupeře, ale obrana Bludovic si se vším poradila a závěr zápasu zvládla.