9.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Novosedly konečně zabraly, Lodhéřov sestřelil třemi góly Poborský

21

Fotbalisté Novosedel v 9. kole Okresního přeboru porazili Lodhéřov v poměru 4:0. Domácí poslal do vedení už ve 2. minutě z penalty Poborský. Po změně stran opět domácí pálili ostrými jmenovitě Roman Poborský, který zkompletoval hattrick. K vysoké výhře přispěl jednou brankou také Mazanec. Novosedly tak po pěti prohrách opět naplno bodovaly, Lodhéřov vyšel po třech kolech bodově naprázdno.

Jedinou branku prvního poločasu obstaral Poborský z penalty

Kdo přišel na zápas o chvilku později, tak první gol neviděl. Ve druhé minutě byl sražen v pokutovém území domácí Smolek a matador Roman Poborský se z pokutového kopu nemýlil - 1:0. Poté měli obrovskou šanci hosté, ale na zadní tyči hostující hráč netrefil téměř prázdnou bránu domácích. Pak šel sám na branku hostů agilní Smolek, ale golman mu jeho střelu vyrazil. Po tomto momentu zase měl velkou šanci Lodhéřov, ale nastřelil pouze břevno. Pak měl velkou šanci Mazanec, který se ocitl sám před golmanem, ale z velkého úhlu střílel vedle. Těsně před přestávkou měl na noze navýšení skore Kroupa, který šel sám na golmana, ale tísněn obráncem vyprodukoval méně razantní střelu, kterou mu brankář Lodhéřova chytil. První poločas tak skončil jednobrankovým vedením domácího týmu.

Domácí nasázeli tři branky a berou tři body

Druhý poločas začal náporem domácího celku. Těsně po přestávce našel Marsa milimetrovou přihrávkou mezi obránci Josefa Mazance, který zvýšil na 2:0. V 65. minutě obránce hostů podběhl nákop domácích a Roman Poborský se řítil sám na golmana. Vědom si své rychlosti raději vystřelil a jeho oblouček ze třiceti metrů skončil v síti hostů - 3:0. Za pět minut se zrodila nejhezčí akce utkání. Mazanec obešel vše co mu stálo v cestě včetně golmana a i přesto, že už mohl sám skórovat, tak předložil balon osamocenému Romanu Poborskému, který zblízka do prázdné brány zkompletoval hattrick - 4:0. Utkání se už pak dohrálo bez velkých šancí na obou stranách a domácí mohli slavit pro ně důležité vítězství.

Autor: Pavel Fryš

SK Novosedly n. Než
Pavel Fryš (předseda): K důležitému zápasu jsme nastoupili se čtyřmi absencemi. Začali jsme dobře, když jsme hned v úvodu proměnili penaltu. První poločas byl vcelku vyrovnaný a šance byly k vidění na obou stranách. Ve druhém poločase jsme už byli lepší a převahu jsme dokázali golově využít. Dobře zahrál celý tým, vyzdvihnout bych chtěl trojku Poborský, Mazanec a Smolek. Pochválit bych chtěl také naše dorostence, bez kterých by jsme sestavu dávali těžko dohromady a kteří se zlepšují každým zápasem.

M. Malý [-] - M. Svoboda [-] , J. Kypta [-] , O. Cahyna [-] , J. Marsa [-] - J. Mazanec [-] , O. Hrubý [-] , L. Trachta [-] , D. Smolek [-] - R. Poborský [-] , D. Kroupa [-]