5.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2023-2024

--

Pět gólů jen za poločas. Rezerva Dačic je po výhře s Jarošovem na druhém místě

17. J. Vítkovský , 18. A. Točík (p.) , 38. J. Vítkovský , 44. O. Krejča (p.) , 83. D. Šmíd , 84. J. Hric - 8. M. Rakušan , 53. T. Grünn
25

Fotbalisté Dačic zvítězili v pátém kole Okresního přeboru nad Jarošovem 6:2 a dál stíhají vedoucí Strmilov. V prvním poločase se skóre měnilo hned pětkrát. Postarali se o to domácí Točík, Krejča a Vítkovský, jenž se trefil dvakrát. Za hosty se trefil Rakušan. Po přestávce navýšili vedení Dačic Šmíd a Hric, hostující Grünn pak výsledek zkorigoval. Dačická rezerva v tabulce figuruje na druhém místě. Jarošov prohrál podruhé a je průběžně osmý.

Po poločase bylo rozhodnuto

V neděli 17. září jarošovští odehráli venkovní zápas na hřišti v Dačicích s místním béčkem. Věděli, že proti nim nastoupí mladý běhavý tým, který bude chtít řídit hru. Nicméně Dačice od začátku zápasu poznali, že by to nemusel být tak jednoduchý zápas, jak to na první dobrou vypadá. Po úvodním oťukávání dokázal Patrik Bednář vstřelit první branku zápasu a Jarošov vedl 1:0. Domácí byli trochu rozhozeni a díky tomu jejich hra byla plná nepřesností. Vyrovnání přišlo v 17. minutě, když se trefil Jakub Jan Vítkovský. Bohužel poté byla písknutá velmi přísná penalta pro domácí a Dačice se dostali znovu do hry díky Adamu Točíkovi. Obraz hry se otočil a Dačice byly lepším týmem na hřišti. Podruhé v zápase se trefil Jakub Jan Vítkovský a z další penalty se trefil Ondřej Krejča. Konečné skóre prvního poločasu bylo toho důkazem, kdy domácí vedli 4:1.

Domácí si připisují tři body

Začátek druhého poločasu byl ale opět jiný. Jarošov byl všude dříve a odměnou za jejich aktivitu byl druhý gól v zápase, který vstřelil Tomáš Grünn. A tlak Jarošova stále pokračoval. Dačice se nemohli chytit do hry a kolem 60. minuty přišel důležitý moment zápasu. Pro Jarošov byla písknuta také přísná penalta. Bohužel Martin Stejskal penaltu neproměnil. Na závěr Dačice vstřelili ještě dva góly z rychlých brejků díky Danielu Šmídovi a Jaromíru Hricovi a konečný výsledek zápasu upravili na 6:2 pro domácí. I když prohra o čtyři góly na první pohled vypadá jako jasná záležitost, tak Dačice to tentokrát neměly vůbec zadarmo a za výkon v druhém poločase mohou být rádi, že měly dostatečný náskok z prvního poločasu.

Autor: Martin Stejskal

FK Dačice B
Vít Syrovátka (trenér): Již od 8. minuty jsme prohrávali 0:1 a soupeř měl chuť hrát. Naštěstí se Vitymu povedl vyrovnat krásnou střelou zpoza vápna a pár minut na to jsme stav otočili z penalty. Povedlo se nám přidat další gól a poté soupeř způsobil nesmyslnou penaltu, kterou jsme se dostali do vedení 4:1 v poločase. Do druhého poločasu soupeř vstoupil rozhodně razantněji než my a hrozil nám z každé akce. Také v 53. Minutě přidal gól, a následovala penalta, kterou nás gólman skvělé vychytal a celý zápas podával výborný výkon. Celkově jsme zápas zvládli, ale nováček v soutěži podal také skvělý výkon a věřím, že budou hrát v horní polovině soutěže.