12.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2023-2024

46. P. Stark , 61. J. Čech , 94. J. Kosmák - 70. V. Koukal
24

Domácí uhájili svoji vítěznou sérii a poskočili do čela tabulky.

Po půli nerozhodně

První šanci utkání měli hned v úvodu hosté, ale skončila střelou mimo tyče. Poté se do šancí dostávali i domácí, kterým chybělo přesnější zakončení. Na vodou držel hosty jejich brankář, který si poradil se střelou Starka, hlavičku Horeckého, která mířila pod břevno bravurně vyrazil na roh. Když už ho domácí Čech překonal bylo to z ofsajdové pozice. V závěru pak ještě kryl střelu Čecha a poradil si i s trestným kopem Svobody, když jeho střelu ze 30 metrů s námahou vyrazil na roh.

Domácí po přestávce rozhodli

Domácím se vydařil úvod druhého poločasu a hned první střela na branku v podání Starka znamenala vedení – 1:0. Poté Pařízkovu střelu zblokovala hostující obrana a dorážka J. Bendy z hranice malého vápna proletěla nad břevnem. Po hodině hry Novotného centr našel  na velkém vápně volného Čecha, který zakroutil svoji střelu krásně ke vzdálenější tyči – 2:0. Samostatný únik Pařízka zastavil ve vápně hostující obránce faulem. Píšťalka se však neozvala. Z protiútoku se objevil sám před Rumíškem Vytlačil, ale domácí brankář opět prokázal své kvality a míč zblokoval na roh. Hosté zdramatizovali průběh utkání po sérii dvou rohů, když ten druhý poslal hlavou do sítě z malého vápna Koukal – 2:1. Posledních dvacet minut se domácí snažili o gólovou pojistku ale Novotného hlavičku po rohu vyhlavičkoval z prázdné branky Křesťan, dlouhý centr před branku netrefil volný Svoboda a trestný kop Čecha po faulu na aktivního Pařízka bravurně vyrazil Mundok na roh. Konečnou podobu výsledku dala až čtvrtá minuta nastavení. To se po levé straně hřiště prohnal střídající Tržil a naservíroval míč před prázdnou branku Kosmákovi – 3:1. Série vítězných zápasů tak nekončí a domácí přidali osmý vítězný zářez.

SK Moravské Budějovice
Libor Stehlík (vedoucí): V prvním poločase jsme se hledali, chyběla energie a moment překvapení. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe a dovolím si říct, že jsme byli lepším týmem. Náročné utkání jsme zvládli a vítězná série pokračuje dále.

L. Rumíšek [-] - P. Benda [-] , P. Stark [-] (82. M. Premar [-] ) , K. Svoboda [-] (82. J. Tržil [-] ) , M. Pařízek [-] (90. M. Premar [-] ) , O. Fedra [-] (73. J. Kodajek [-] ) , J. Horecký [-] , J. Čech [-] , J. Kosmák [-] , J. Benda [-] , V. Novotný [-]