9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

Volyně si poradila s Chelčicemi! Hosté předvedli mizivý výkon

39. P. Hájek , 44. J. Chvosta , 47. A. Mack , 68. J. Brabec , 76. J. Brabec - 89. P. Celý
25

Zatímco Chelčice bojují na chvostu tabulky o holí život, tak volyňský Slavoj pomýšlí na nejvyšší příčky a sobotní duel mohl hráče okolo kapitána Macka posadit na průběžné třetí místo.

Jednoznačná partie

Domácí sice od prvních minut ovládli dění na fotbalovém trávníku, ale na první branku si fanoušci museli ve Volyni počkat až do samotného závěru poločasu. I proto si Slavoj připravil hned dvojnásobnou radost, když se nejprve ve 39. minutě prosadil parádně z přímého kopu Petr Hájek a v závěru poločasu se po úniku dua Jiří Brabec - Jaroslav Chvosta prosadil druhý jmenovaný.

Pokus hosté chtěli s výsledkem zápasu něco udělat, tak všechny naděje vzaly za své po dvou minutách hry ve druhém poločasu, kdy Slavoj přidal třetí rozhodující branku, o kterou se postaral Antonín Mack. Poté se do zápasu vložil další střelec domácích, Jiří Brabec, který nejprve v 68. minutě dorazil vypadlou střelu od brankáře Duška do branky a následně po rohovém kopu nechytatelně usměrnil míč do sítě. Skóre 5-0 tak vybízelo k jediné starosti a to udržení čistého konta ve prospěch brankáře Mráze. To se ale domácím nepovedlo a jedinou kaňkou na výkonu Slavoje je inkasovaná branka v samotném závěru utkání z kopaček Petra Celého. Tato branka ale nic na výsledku nezměnila a Volyně tak oslavila pohodové vítězství 5-1.

SK Slavoj Volyně
Jiří Raba - vedoucí mužstva: V úvodních minutách jsme byli více na balónu. Hodně jsme kombinovali ale bohužel jsme si nedokázali vytvořit větší šanci. Až ve 39. minutě byl na hranici velkého vápna faulován Petr Hájek. K nařízenému volnému kopu se postavil sám a prostřelil všechno co měl před sebou. Po této brance si hosté vytvořili první větší šanci, kdy střelu z poza vápna Mráz bez problému zneškodnil. Do konce poločasu jsme dokázali přidat druhou branku zásluhou Chvosty J., kdy utekli Chvosta J. a Brabec proti jedinému obránci a kombinací mu nedali šanci. Ihned po pár vteřinách druhého poločasu jsme přidali třetí branku zásluhou Macka. V 68. minutě čtvrtou branku vstřelil Brabec, kdy do prázdné branky dorazil vypadlou střelu brankáře. V 76. minutě pátou branku přidal opět Brabec, kdy se prosadil z rohového kopu. Bohužel jsme nedokázali udržet nulu a 89. minutě jsme inkasovali branku na konečných 5:1.

FK Chelčice
Jaroslav Křenek - kapitán: Tohle byl náš zatím nejhorší výkon. Domácí zaslouženě vyhráli a my se na nic nezmohli. Budeme muset na tento duel co nejrychleji zapomenout a s Bavorovem předvést minimálně lepší výkon.

T. Mráz [-] - D. Pikolon [-] , J. Chvosta [-] (86. F. Pubal [-] ) , A. Mack [-] , P. Pubal [-] (63. F. Gašpar [-] ) , K. Hájek [-] , F. Dlouhý [-] , V. Janoušek [-] (84. M. Vávra [-] ) , J. Brabec [-] , P. Hájek [-] , M. Chvosta [-]