9.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

--

31

Devátý zápas, devátá výhra. A už sedmibodový náskok na čele. Zatím to vypadá, že Blaník v letošním ročníku nebude mít konkurenci. Dolní Dvořiště ale i přes absence bojovalo, dokonce se ujalo vedení, pak ale přišel velký obrat.

TJ Blaník Strunkovice
Petr Kortus (asistent trenéra): "Tým z Dolního Dvořiště se prezentoval od začátku soustředěnou hrou odzadu. Zejména stopeři hráli velmi dobře. Celý první poločas byli hosté myslím si lepším týmem než my, ale až na pár závanů si vyloženou šanci nevypracovali. My jsme tutovku měli, ale Standa Pravda trefil pouze tyč. V poločase jsme se rozhodli trochu změnit způsob naší hry. Museli jsme, protože do téhle šestnáctky by nepronikl asi ani Bohuš Matuš. Paradoxně jsme to ale byli my, kdo po výstavní trefě Štiftera inkasoval. Naštěstí pro nás, jsme dokázali obratem srovnat R. Žurkem a od této naší branky už jsme byli lepší my. Po gólu přidal V. Páník a S. Pravda nakonec pečetil důležitou výhru, která se rodila hodně ztěžka. Opět velký dík všem našim příznivcům. "

FK Dolní Dvořiště
Štefan Bršťák (trenér): Než zhodnotím samotný zápas, musím pochválit celý tým za výkon v zápase a poděkovat klukům z béčka, kteří nám jeli pomoct aspoň na lavičku. Taktéž poděkovat musím fanouškům, kteří vyrazili s námi. Opět jsme museli improvizovat v sestavě z důvodu výpadku hráčů, když mezi zraněné usedl Rozhoň s Krenauerem. Na stopery tedy musel Štifter s Micákem a zejména první poločas hráli opravdu výborně. Až na jednu šanci jsme domácí k ničemu nepustili. Sami jsme tam měli nějaké útoky, které jsme nedotáhli do konce. Druhý poločas jsme začali výborně a šli do vedení. Štifter to trefil opravdu parádně. Bohužel jsme inkasovali ze dvou standardek, který jsme nepohlídali. Snažili jsme se o vyrovnání. Bohužel pro nás domácí obrana to udržela a v posledních minutách jsme inkasovali na 3:1 když jsme hráli vabank. I tak jsme odjížděli s hlavou nahoru. Bohužel nás trápí velká marodka. Musíme se pomalu dát dohromady, připravit se na Čkyni a urvat doma 3 body.

Z. Vojtíšek [-] - V. Páník [-] , J. Nosek [-] (90. M. Honomichl [-] ) , D. Zoubek [-] , P. Beneš [-] , P. Hovorka [-] , R. Žurek [-] , K. Pícha [-] , S. Pravda [-] , J. Žurek [-] , M. Dvořák [-]

M. Jirkal [-] - D. Kuzma [-] , P. Pecha [-] , R. Tíchý [-] , M. Tesař [-] , Š. Štifter [-] , F. Kouba [-] , P. Micák [-] , M. Tesař [-] (65. M. Urazil [-] ) , J. Kubík [-] , M. Mavrodiev [-]

ŽK: 24. D. Zoubek , 52. S. Pravda , 72. K. Pícha , 75. J. Nosek - 61. F. Kouba , 62. R. Tíchý , 76. J. Kubík , 87. M. Urazil , 95. Š. Štifter .
Počet diváků: 130. Rozhodčí: Ondřej Adam - NOVÁK Lukáš, MAZOUR Jan.