1.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

--

--

Zápas dvou rozdílných poločasů, utkání mezi Slaným B a Nelahozevsí vyzněl lépe pro domácí

14. T. Vimr
3

Rezerva Slaného měla před utkáním na kontě pouze jeden bod. Její dnešní soupeř na tom byl však ještě hůře, po třech odehraných zápasech si Dynamo nepřipsalo ani bod se skóre 0:13. Dnešní utkání nabídlo dva rozdílné poločasy - první patřil domácím, druhý hostům. S tím rozdílem, že B-týmu Slaného se podařilo vstřelit branku, která se ve finále ukázala jako vítězná.

Gól Vimra

Úvodní dějství patřilo domácím, kteří byli aktivnější, drželi balón na kopačkách a vytvářeli si gólové příležitosti.

Ve 14. minutě se slánská rezerva dostala do vedení. Po průniku do vápna předložil balón před odkrytou branku Ondřej Dolák a Tomáš Vimr se v jednoduché pozici nemýlil.

Poté mohl vedení domácích navýšit Darko Stojanovski, který dvakrát unikal ze strany sám na brankáře Jana Fialu. Hostující gólman však oba pokusy zlikvidoval.

Po úvodních pětačtyřiceti minutách tak do kabin odcházeli spokojenější hráči domácího celku, kteří po gólu Vimra vedli 1:0.

Opačný obraz hry, ovšem bez vyrovnání

Hra se ve druhé půli otočila. Aktivnější začali být hosté, kteří byli nebezpeční a několikrát ohrozili branku soupeře.

Zhruba po hodině hry udělal kličku na vápně nelahozevský Jan Kalaš, obstřelil brankáře, ale jeho pokus skončil na tyči Junkovy svatyně.

O zhruba deset minut později zvonilo i na druhé straně. Tyč hostující branky nastřelil Stojanovski.

Za hosty zahrozili také Janovský a poté znovu Kalaš, oba dva ale ztroskotali na brankáři domácích.

O pár minut později zakončoval za Dynamo ještě kapitán Tomáš Buldra, který svůj pokus ale nenasměroval mezi tři tyče slánské branky.

B-tým Slaného tak doma porazil Dynamo Nelahozeves 1:0, a připsal si tak první vítězství v sezoně.

SK Slaný B
Radim Vavroch: Za mě to byl fotbal na úrovni spodku A třídy, který ukázal, že obě mužstva asi budou mít problémy se záchranou. Hosté si utkání prohráli sami, když ze tří velkých šancí nedokázali vstřelit gól.

TJ Dynamo Nelahozeves
Daniel Kaplan: Když nedáte gól ani z nejvyloženější šance, kterou si v zápase vypracujete, tak nemůžete vyhrát. To je asi tak všechno.