--

Žďár přejel Velkou Bíteš

12. T. Mrňa (vl.) , 38. P. Severa , 46. J. Nedvěd , 51. D. Krajčo - 86. A. Merdita
9

Domácí navázali na povedený zápas se Ždírcem a definitivně se odstřihli od spodních vod tabulky.

Domácí po půli vedli

Za umělého osvětlení žďárští navázali na výborný první poločas ze Ždírce a od začátku byli aktivní. Ve 4. minutě zkoušel pozornost brankáře hostů Šerý. V 6. minutě způsobil Nedvědův roh závar před brankou Pelána. V 9. minutě centr Šerého z pravé strany našel na malém vápně Severu, který hlavou minul odkrytou branku. Ve 12. minutě již obrana hostů nezachytila centr z levé strany a Mrňa zamířil v tísni hlavou do vlastní svatyně - 1:0. V 17. minutě střelu Šerého vyrazil Pelán na roh. Ve 27. minutě to z levé strany zkoušel Severa, ale jeho střela šla těsně vedle. V 38. minutě se již skóre měnilo podruhé. Po krásné kombinaci vedené po levé straně našel centr Šerého před prázdnou brankou Severu, kterému nedělalo problém dopravit míč do prázdné branky - 2:0. A domácí neměli dost, když se v poslední minutě po rohovém kopu a skrumáži před brankou hostí nejlépe orientoval Nedvěd, který dorazil míč do branky hostí - 3:0. Výborný výkon v prvním poločase znamenal zasloužené tříbrankové vedení domácích.

Domácí si vedení pohlídali

V 51. minutě dlouhý pas za obranu našel Krajča, který z hranice vápna prostřelil Pelána - 4:0. V 63. minutě nebezpečný centr z pravé strany a následnou střelu zablokovala na poslední chvíli hostující obrana. V 69. minutě se na druhé straně vyznamenal domácí brankář Šenkýř, který z malého vápna vyrazil na roh střelu hostujícího útočníka. Hosté se ale nakonec dočkali snižující branky v 86. minutě, kdy se trefil Merdita a uzavřel skóre na konečných 4:1.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Václav Pohanka (trenér): Výsledek hovoří jasně. Konečně jsme zahráli týmově tak, jak jsme chtěli. Pomohl nám první gól, ale měli jsme už dost šancí před tím. Škoda konce zápasu, kdy už jsme to trochu vypustili. Celkově zápas hodnotím kladně.

FC PBS Velká Bíteš
Marek Zúbek (trenér): Zápas jsme prohráli zcela zaslouženě. Hráli jsme naivně a byli pro Žďár lehkým soupeřem. Čekají nás ještě tři podobná utkání a je potřeba se z této prohry poučit.

J. Šenkýř [-] - J. Nedvěd [-] , P. Severa [-] , R. Sodomka [-] (81. A. Mach [-] ) , D. Krajčo [-] (65. J. Jiroušek [-] ) , J. Dočekal [-] (46. S. Švoma [-] ) , M. Šerý [-] (65. D. Srnský [-] ) , Č. Vitásek [-] , O. Horák [-] (81. D. Galia [-] ) , P. Fiala [-] , T. Trojánek [-]

M. Pelán [-] - D. Moučka [-] (46. M. Kozel [-] ) , V. Kamenský [-] (62. A. Macek [-] ) , L. Daněk [-] , F. Krula [-] (62. M. Zúbek [-] ) , R. Novotný [-] (72. J. Pokorný [-] ) , A. Merdita [-] , T. Mrňa [-] , P. Loup [-] , D. Bartoš [-] (72. J. Sznapka [-] ) , T. Šperka [-]

ŽK: 89. P. Loup .
Počet diváků: 192. Rozhodčí: VAŘACHA Jan - BREZÁNI Dárius, DANIEL Petr.