--

--

39. M. Franko , 58. M. Ojora - 68. M. Suchý
10

Ve 13. kole přivítala Karviná na své půdě Bohunice, zápas byl pro oba týmy velmi obtížný kvůli nekvalitnímu povrchu.

Gól Franka

Kombinační domácí celek měl po celý zápas problém se na těžkém terénu dostat ke svojí hře, což samozřejmě hostům vyhovovalo a chtěli na Kovoně přerušit svou sérii porážek, která čítala šest utkání v řadě. Domácí nabízeli soupeři po vlastních chybách uprostřed hřiště brejkové možnosti, ale hostům se tři nabídnuté akce nepodařilo dotáhnout ani do vápna, vše končilo díky pozorné defenzivě před šestnáctkou. Kolem třicáté minuty byla na hostujících hráčích patrná únava, čehož po pěkné akci a střele Ojory využil připravený Matej Franko, když dorazil míč do sítě. Domácí vstřelený gól do přestávky uklidnil a do šaten šli s jednogólovým náskokem.

Snížení na body nestačilo

Vstup do druhé půle domácím fotbalistům vyšel. Byli silní na míči a eliminovali chyby, kterých se dopouštěli v úvodním poločase. Navíc se jim dařilo posílat do vápna slušné centry. Vyústěním aktivity byl vyhraný vzdušný souboj Viniciuse, míč se dostal k Ojorovi a ten ranou k tyči navýšil náskok. Svěřence Marka Bielana však za deset minut vyvedl z pohody náhodný (ale hezký) gól hostujícího Suchého, kterému předcházela zbytečná ztráta míče uprostřed hřiště. Přízemní centr dostal hostující hráč přesně na nohu a z voleje to lépe trefit a umístit nemohl. Karvinští hráči znervózněli a až do konce utkání to byl boj. Poslední minuty? To bylo něco pro fotbalové gurmány. Karvinští se předháněli, kdo z nich zahodí větší tutovky.  Hosté již hráli vabank, ale domácí nebyli schopni vstřelit gól ani z brejků dva na jednoho, čtyři na jednoho a dokonce ani při sólu dvou na „chudáka“ brankáře hostů. Proto bylo o co hrát až do posledního hvizdu. Ten nakonec přišel a domácí si připsali zasloužené tři body.

MFK Karviná B
Trenér Marek Bielan: „Zasloužené naše vítězství, které ovšem mělo být daleko vyšší. Soupeř se ale u nás prezentoval dobrým dojmem, byl organizovaný v defenzivě. Na rozbitém terénu nám kombinace dělala problém a dělali jsme poměrně dost chyb ve středu hřiště. Do stavu 2:0 byl poměrně klid, po soupeřově snížení to byly nervy až do závěrečného hvizdu.“

J. Lapeš [-] - M. Zedníček [-] , M. Doležal [-] , . Guimaraes [-] (79. M. Molitorisz [-] ) , D. Motyčka [-] , P. Brzóska [-] (79. O. Jurčák [-] ) , M. Ojora [-] (86. R. Fukala [-] ) , E. Ayaosi [-] , M. Franko [-] (69. D. Jurga [-] ) , A. Ražnatovič [-] , N. Trček [-]