10.kolo, Středočeský | Rakovník | III. třída sk. A, 2015-2016

--

Důležité body si v boji o záchranu odvážely Slabce

58. K. Kratina - 21. M. Benada , 69. J. Čiha , 81. M. Benada
0

V nedělním brzském odpoledni se na hřišti v Srbči potkaly dva celky spodních řad tabulky. Domácí Srbeč hostila hráče Slabec.

Očekávalo se tedy vyrovnané utkání o cenné body.

Utkání odřídil rozhodčí Jan Beran za pomoci laiků.

Benada se prosadil hlavou

Úvodních dvacet minut byla hra obou celků vyrovnaná a bojovnost se ani jednomu celku nedala upřít.

Poté zahrávali, ve 21. minutě, hráči Slabec rohový kop, na který si naběhl Martin Benada a přesnou hlavičkou vsítil úvodní branku utkání, 0:1.

Hosté měli i nadále mírnou územní převahu, jejich kombinační hra přinášela šnace, však gólově zužitkovat je nedokázali.

Srbeč hrozila dlouhými centry na hrotové útočníky. Obrana Slabec ale pracovala stoprocentně, a tak se domácí do vápna nedostali, a mohli maximálně střílet z poza vápna. Tyto střeli si buď pohlídal gólman Lev, nebo končili mimo branku.

V tomto duchu se první poločas i dohrál.

Srbeč potrestala ospalý úvod Slabce ale poté zabraly

Slabečtí hráči zvstoupili do druhého dějství dost ,,ospale,, , a to využili domácí.

Probíhala 58. minuta, když kapitán Karel Kratina vystihl špatnou rozehrávku slabeckých stoperů, a v zápětí šel sám proti brankáři hostů.

Gólman Lev proti Kratinovi vyběhl, netřefil balón a Kratina ho pak už snadno obešel a střílel do prázné branky, 1:1.

Slabe toto varování nakoplo, a dostali se opět do hry, kterou hráli první poločas. Opět se začali lépe pohybovat po hřišti, a tlačili se do kombinace.

O deset minut později se kopal přímý volný kop proti brance Srbče, po kterém se skóré zvyšovalo, zakončoval Jiří Číha, 1:2.

Srbeč se dostala k pár rychlým brejkům, nicméně branku hostí neohrozila.

Přetrvával tak nápor hostů a spousta šancí se kterými si skvěle poradil brankář Lukáš Bardoň. Do největších šancí se hosté dostali také z brejkových situací, brankáře Bardoně ale nepřekonal ani Macák, Melichar a nepovedlo se to ani Černému.

Devět minut před koncem utkání rozehrávaly Slabce po faulu na polovině hřiště. K centru se postavil Jiří Číha, který přesně odcentroval na Martina Benadu, který se opět nemýlil, a zvyšuje náskok svého týmu, 1:3.

Zbytek utkání další branku neprinesl, a body si tak odvážejí Slabce.

V posledním utkání budou Slabce hostit tým Lubné, utkání začíná v sobotu 14.11.2015 od 10:00.

Srbeč bude svůj poslední zápas hrát na hřišti Branova. Toto utkání se odehraje v neděli 15.11.2015 od 13:30.

TJ Sokol Srbeč
Karel Kratina, hráč: Vyrovnané utkání, ale do brankových šancí jsme se nedostávali, chybí nám klasický útočník.

TJ Slabce
Jiří Strouhal, předseda: Chtěl bych pochválit kluky, byl to vydřený zápas. Získali jsme tři důležité body ve hře o záchranu.

L. Bardoň [-] - M. Cífka [-] , M. Suchý [-] , J. Klouda [-] , P. Čermák [-] (85. J. Novotný [-] ) - L. Voborník [-] , T. Sova [-] , M. Kratina [-] , K. Kratina [-] - D. Hotový [-] (75. T. Jung [-] ) , J. Brož [-]

TJ Slabce
T. Lev [-] - T. Fencl [-] , V. Schejbal [-] , P. Pelc [-] (73. P. Holý [-] ) , T. Cílek [-] - T. Černý [-] (79. J. Gajdoš [-] ) , V. Melichar [-] , J. Čiha [-] , O. Cílek [-] - T. Macák [-] (85. P. Ikrényi [-] ) , M. Benada [-]

ŽK: 40. M. Cífka , 71. K. Kratina , 75. D. Hotový , 81. P. Čermák - 78. M. Benada , 78. T. Černý , 84. V. Schejbal .
Místo: TJ Sokol Srbeč. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Beran Jan - .