19.kolo, Ústecký | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

--

--

Lenešice zvládly venkovní zápas s domácím Duchcovem, stačil jim na to jeden šťastný gól

5

V celém utkání padl pouze jeden gól, ten patřil Lenešicím. Domácí nedokázali trefit branku.

Vyrovnaný zápas

Utkání dvou celků, které před zápasem dělilo necelých deset bodů, se neslo ve vyrovnaném duchu. Lenešice přijely do Duchcova s motivací k výhře. Pokud se jim bude totiž dařit, mohly by si klidně zahrát o titul. Duchcov jim to ale vůbec nechtěl dát zadarmo. Do akcí se domácí borci dostávali, brankář Štěpán Ježek však nemusel příliš často zasasovat. Nedařilo se trefit branku. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:0.

Rozhodující dorážka

Druhý poločas byl stále vyrovnaný. Jediný gó zápasu padl až v 82. minutě. Po střele hostujícího celku dokázal domácí brankář Lukáš Kouba míč vyrazit, ovšem pouze před sebe. Čich na góly Tomáš Tykal zajisté má. Z dorážky dokázal dotlačit míč do branky. TJ Sokol Lenešice si tak z Duchcova odvezly plný počet bodů a stále mohou aspirovat na titul.

FK Duchcov
David Špet, sportovní manažer a vedoucí mužstva dospělých FKD: I přes prohru bych rád vyzdvihl kompaktní hru naší obrany. Škoda zahozených šancí. Zápas mohl dopadnout jakkoliv.