25.kolo, Pardubický | Ústí nad Orlicí | Okresní přebor , 2022-2023

--

Kerhartice opět bez bodu

1. D. Sloupenský (vl.) - 22. L. Novotný , 43. V. Buben
3

Ve 25. kole zajížděl stále tým bojující o záchranu z Brandýsa na hřiště do Kerhartic. Domácí nedokázali zastavit sérii zápasů bez bodu, a tak si všechny body po těsné výhře odváží Brandýs.

Úvod zápasu pro domácí

Úvod zápasu patřil domácím. Již v 1. minutě mladík Teplý dostal průnikovou přihrávku do běhu, předběhl obránce a jeho přihrávku před branku si srazil do vlastní sítě Sloupenský. 1:0  V 5. minutě chyboval Pávek, ale centr Šrolera zpacifikoval Poláček. Na druhé straně dobře zatáhl míč Svoboda, ale střela nesedla Fischerovi. Vyrovnání přišlo ve 22. minutě. Rohový kop hostů vrátil na zadní tyči do předbrankového prostoru jeden z hráčů Brandýsa, míč proskákal bez povšimnutí malým vápnem a tam si ho nešťastně srazil do vlastní branky Martinec. 1:1 O chvíli později se neujala dalekonosná střela Kopečka, která postrádala přesnost. Branku netrefil z dobré pozice ani brandýský Novotný po přihrávce od Hanzla. Ve 36. minutě zaváhání Pirkla na půlce hřiště nevyužil zakončující Vrabec. Jenže do kabin se přeci jenom šlo za vedení Brandýsa. Málo důrazný domácí hráči ve vlastní šestnáctce, když míč poskakoval kolem nohou domácích hráču, odkopnout se ho však nepodařilo, a tak Buben střelou k tyči stanovil poločasový výsledek. 1:2

Brandýs udržel jednogólový náskok

První zakončení druhé půle obstaral Novotný. Střela z velké dálky našla Poláčkovu náruč.  V 62. minutě to dobře zkoušel obstřelem Kopeček, ale mířil těsně vedle tyče. V 64. minutě vysunul Kopeček Teplého, který nasměroval míč k Třešňákovi, ale jeho zakončení z první bylo nedůrazné a Horáček ho Chytil. V 71. minutě se ocitl sám před Poláčkem střídající Brzybohatý, ale jeho bodlo v brance neskončilo. A tak po dalších nepřesných zakončeních. Pokračovali domácí v sérii porážek a malé produktivity v proměňování šancí.