19.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

Husinec bere body i ze Březí, tentokrát za remízu

27

Neděle přinesla po sobotním derby Sedlice s Volyní na oplátku derby v prachatickém okresu, kde se utkalo Vlachovo Březí se zachraňujícím Husincem

Branka hostů z brejku

Na měkkém terénu se hrálo utkání se šancemi na obou stranách. První měli domácí, ale Bízek pouze protáhl brankáře hostí Kučeru. Další šanci, tentokrát z přímého kopu, si už brankář Husince pohlídal, ale i s přispěním faktu, že Hojdekrova rána po přímém kopu neměla razanci. Ve 32. minutě přišla další standardní šance domácích, ale těžili z ní hosté. V rychlém brejku přišel centr z levé strany na Wágnera, ten poslal míč na vápno a z něho se nemýlil Lukáš Novotný, který poslal Husinec do poločasového vedení 1-0.

Závěr patřil domácím

Druhá půle ale hned po třech minutách hry přinesla vyrovnání. K přímému kopu domácích se postavil Martínek, a ten nechytatelnou ranou za háčky vyrovnal. Po vyrovnání ale domácí přestali hrát a hosté hrozili z brejkových situací. Po jednom takovém se opřel do míče Cais, ale jeho rána skončila na břevně. V 70. minutě zahrávali hosté rohový kop, Wágnerova hlavička skončila na spojnici, první dorážku brankář Kouba chytil, ale druhá z kopaček Předoty už v síti skončila. Domácí vrhli poté všechny síly ve zbylých dvaceti minutách do útoku a odměna přišla v 90. minutě. Míč se přívětivě odrazil ke Kužvartovi a ten ranou ze třiceti metrů vyrovnal. Po rozehrávce už rozhodčí zápas ukončil a Slavoj tak bere bod za remízu 2-2 se Březím.