25.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Kosoř si rozdělila body s Milínem, za hosty v závěru srovnával z penalty Kunc

64. J. Slunéčko - 85. L. Kunc (p.)
9

Fotbalisté Milína v minulém kole otočili zápas s Chlumcem a po vítězství 3:2 tak navázali na podzimní skalp prvního celku tabulky. Dnes přijeli zelenobílí na horkou půdu do Kosoře, které však pro dnešní utkání chybělo několik hráčů ze základu. I přesto předvedli domácí velice dobrý a bojovný výkon a dlouho sahali po všech třech bodech.

Šance na obou stranách

Úvodních dvacet minut byla hra vyrovnaná a šance byly k vidění na obou stranách.

Ve druhé půlce úvodního dějství začali být nebezpečnější fotbalisté Milína, otevřít skóre ale z žádné příležitosti nedokázali.

Kosoř byla v první půli také nebezpečná. Stejně, jako hosté, ale nedokázali žádnou ze slibných příležitostí přetavit ve vedoucí gól.

První poločas tedy branku nenabídl, a hráči tak odcházeli do kabin za stavu 0:0.

Slunéčkův přímý kop a Kuncova penalta

Hosté vstoupili do druhého poločasu tlakem, který ale v 64. minutě přerušil Jakub Slunéčko. Domácí šikula se parádně trefil z přímého kopu, a poslal tak svoje mužstvo do vedení.

Favorizovaný Milín byl jako opařený a dlouho se mu nedařilo vrátit se do tlaku.

V závěrečných minutách přibývaly hostující šance, které v 85. minutě vyvrcholily v odpískanou penaltu. K té se postavil Luboš Kunc, jenž chladnokrevně vyrovnal na 1:1.

Více již utkání nenabídlo, a Kosoř tak doma remizovala s Milínem 1:1.

Kosoř
Milan Černý: Zápas proti silnému Milínu s naší oslabenou sestavou, kde nám v základu museli hrát i dva kluci z B-týmu. Milín měl více šancí, ale za bojovnost a skvělý výkon kluků z "béčka" a všech ostatních jsme byli odměněni bodem.

TJ Ligmet Milín
Miroslav Obdržal: Po průběhu celého utkání a našich neproměněných šancích jsme nakonec museli dotahovat náskok domácích. V boji o druhé místo pro nás určitě ztráta, škoda neproměněných šancí.