24.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Jíloviště se s Kosoří rozešlo smírně, bod domácím v závěru vystřelil Kučera

7

Kosoř v minulém kole padla na domácí půdě proti Jinočanům. Dnes kosorští fotbalisté zavítali na hřiště do Jíloviště, které si v minulém kole odvezlo cenný bod z Chlumce. V dnešním utkání to dlouho vypadalo na tříbodový zisk pro hosty, domácí ale deset minut před koncem dokázali vyrovnat.

Rychlé vedení hostů

Utkání bylo od začátku poměrně kvalitní, koukatelné a také bohaté na šance.

Jednu z nich dokázali hned v 7. minutě přetavit v úvodní gól zápasu hosté. Po pěkné narážečce se střelou na přední tyč prosadil Mikuláš Bícha. Kosoř tak v Jílovišti vedla 1:0.

Hosté měli ve zbytku úvodního dějství další příležitosti k tomu, aby navýšili svůj náskok. Ta největší po střele z přímého kopu ztroskotala na tyči Páleníkovy branky.

Domácí byli v prvním poločase také nebezpeční. Vrabec, Rada ani Šorna ale své šance nedokázali přetavit ve vyrovnávací branku.

Jíloviště tak po úvodní pětačtyřicetiminutovce prohrávalo s Kosoří 0:1.

Vyrovnání Kučery

Domácí vstoupili do druhé půle aktivně a hnali se za vyrovnáním.

Po chvíli přehazoval hostujícího gólmana hlavou Jan Rajnoch, balón ale skončil na břevně.

Kosořští hrozili zejména z brejkových situací, žádnou z nich ale nedokázali ve druhé půli dotáhnout do zdárného konce.

V 81. minutě se Jílovišti podařilo srovnat skóre zápasu. Po centru z levé strany a sklepnutí Janouška se hlavou prosadil střídající Jakub Kučera.

Domácí mohli dvě minuty před koncem dokonce strhnout vítězství na svou stranu, Matěj Rajnoch ale po rohovém kopu z bezprostřední blízkosti hlavou jen těsně minul branku.

Jíloviště tak doma remizovalo s Kosoří 1:1.

TJ Jíloviště
Tomáš Šorna: Ačkoliv Kosoř není v té "top" pětce, tak si myslím, že hrála daleko kvalitnější fotbal než výše postavené týmy. Utkání bylo otevřené na obě strany, na šance vyrovnané a herně jsme byli podle mě trochu lepší. Bod spravedlivý, i když si myslím, že jsme na vítězství určitě měli.

Kosoř
Milan Černý: Od nás to byl dobrý týmový výkon. Zápas skončil zaslouženou remízou. V prvním poločase jsme byli nebezpečnější my, v tom druhém zase naopak Jíloviště.

D. Páleník [-] - J. Pospíchal [-] (46. D. Malý [-] ) , T. Šorna [-] , L. Soldát [-] (51. J. Hotový [-] ) , Š. Frank [-] (75. J. Kučera [-] ) , J. Rajnoch [-] , O. Vrabec [-] , F. Janoušek [-] , A. Boruta [-] , J. Rada [-] (62. H. Siegl [-] ) , M. Rajnoch [-]