23.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

7

Jinočany vstoupily do jara výhrou, poté však přišly čtyři remízy a následně prohra s Chlumcem. Ve 23. kole jeli červenobílí na půdu Kosoře, která v minulém kole remizovala na hřišti Velké Dobré 3:3. V dnešním zápase se diváci všech branek dočkali až v závěrečné patnáctiminutovce, a nakonec z toho bylo druhé jarní vítězství pro fotbalisty z Jinočan.

Poločas bez branek

První půli symbolizovalo precizní a kompaktní bránění na obou stranách.

Domácí hrozili především z dlouhých autů, které před jinočanskou brankou několikrát udělaly značný závar.

Hosté ale dokázali odolat a také začali být nebezpeční. Sedláčka skvěle vychytal brankář Boháč, Macek po úniku trefil pouze boční síť a Vávra po rohovém kopu překopl Boháčovu svatyni téměř z brankové čáry.

Diváci se tak v úvodním vyrovnaném dějství branky nedočkali.

Vítězný volej hostujícího Pelikána

Začátek druhého poločasu byl vyrovnaný, po pár minutách hry ale začali být o něco aktivnější hosté.

V průběhu druhé půle měl svou druhou šanci v zápase Vávra, ani tentokrát ale nebyl po rohovém kopu úspěšný.

V 75. minutě už se to ale Vávrovi přeci jen povedlo. Opět po centru z rohového kopu, který zahrával Pelikán, se tentokrát hostující obránce přesnou hlavičkou nemýlil. Jinočany tak vedly 1:0.

Neuběhlo ani pět minut a hosté vedli 2:0. Po rychlém brejku a centru Macka se krásnou střelou z voleje trefil Timothy Pelikán.

Domácí ale prakticky po rozehrávce snížili na 1:2. Zpět do hry vrátil Kosoř po skrumáži ve vápně hlavou střídající Pavol Růžička.

Ve zbývajících minutách se kosořští tlačili za vyrovnáním, kýženou branku ale vstřelit nedokázali.

Hosté mohli po jednom z brejků zvýšit na 3:1, Řehák ale téměř prázdnou branku překopl.

Jinočany to však mrzet nemuselo, jelikož si i tak po výhře 2:1 odvážejí z Kosoře tři body.

Kosoř
Milan Černý: Řekl bych, že to mělo skončit remízou, i když jsme samozřejmě chtěli vyhrát. Soupeř byl organizovaný a běhavý, my ale oproti zápasu ve Velké Dobré rovněž. Do defenzivy to tedy od nás nebylo špatné, do ofenzivy jsme ale zvyklí si vytvářet více šancí.

FK Jinočany
Pavel Gregor: Z výhry mám obrovskou radost. Chlapcům děkuji, předvedli vynikající výkon. Tentokrát jsme vydřené vedení udrželi a konečně jsme protrhli menší produktivitu. Utkání bylo náročné, jelikož bylo poměrně teplé počasí. Bylo to především o vůli, morálce a nasazení a v tom jsme soupeře o malinko předčili.