18.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

--

Rezerva Králova Dvora měla nakročeno k překvapení, Jíloviště ale utkání na domácí půdě otočilo

6

Favorit byl v "otvíráku" 18. kola mezi Jílovištěm a B-týmem Králova Dvora jasný - domácí. Hostující mužstvo však bylo velice aktivní, a dokonce se v zápase dostalo do vedení, Jíloviště ale překvapení nedovolilo a utkání dokázalo otočit ve svůj prospěch.

Bezgólová pětačtyřicetiminutovka

Utkání, jež se hrálo pod umělým osvětlením, bylo i příčinou poměrně malého hřiště od začátku spíše soubojové a mnoho krásy nepobralo.

Fanoušci se ale i přesto dočkali první šance hned ve 3. minutě. Povedený pokus hostů ale těsně minul branku domácího gólmana.

Poté dvakrát zahrozilo i Jíloviště, hlavičkové pokusy z dobrých pozic se ale i díky pohotovému Kovaříkovi v hostující svatyni do branky nevešly.

Domácí byli ve zbytku první půle více na balónu, k výraznějšímu ohrožení soupeře už se ale nedostali.

Po prvním poločase tak na ukazateli skóre svítily dvě nuly.

Překvapivé vedení a obrat favorita

Hosté zaznamenli skvělý vstup do druhé půle, jelikož se po deseti minutách hry dostali do vedení. Po zaváhání domácích vstřelil první jarní gól královédvorské rezervy Petr Holakovský. Hostující celek tak vedl 1:0.

Jilovišti se podařilo odpovědět prakticky hned po rozehrávce, kdy na 1:1 srovnal Jakub Kučera.

Hosté byli jako opaření, a domácím naopak vyrovnávací branka vlila novou krev do žil a svého soupeře začali tlačit.

Vyústěním toho byl vedoucí gól, který v 78. minutě vsítil po centru na zadní tyč Václav Janoušek.

Královédvorští se však nevzdali a zhruba pět minut před koncem se jim podařilo vyrovnat na 2:2. Radost jim ale hned v zárodku utnul pomezní sudí, který signalizoval ofsajd.

Hosté už se na víc nezmohli, a Jíloviště tak po obratu bere všechny tři body.

TJ Jíloviště
Tomáš Šorna: Soupeř mě překvapil. Hráli bojovně a asi jim sedí i menší hřiště, kde mohou svoji hru založit více na tom, že jsou mladí a dobře fyzicky připravení. My jsme předvedli takový utrápený výkon, ale počítají se tři body i vzhledem k tomu, že to byl po dlouhé době první zápas na trávě. S vítězstvím tedy spokojenost, s hrou už trošku méně.

FK Králův Dvůr B
Petr Dochtor: Samozřejmě v nás převažuje zklamání, s výkonem jsme ale spokojení. Když budeme takhle rád nadále a vytrváme, tak věřím, že těch bodů bude daleko více, než na podzim.

D. Páleník [-] - O. Walter [-] (85. D. Malý [-] ) , T. Šorna [-] , J. Kučera [-] , J. Rajnoch [-] , Š. Frank [-] (57. J. Pospíchal [-] ) , O. Vrabec [-] , F. Janoušek [-] , A. Boruta [-] , J. Rada [-] (57. V. Janoušek [-] ) , M. Rajnoch [-]

J. Kovařík [-] - J. Rešl [-] , J. Svoboda [-] , M. Sýkora [-] - J. Bíba [-] , J. Fic [-] , M. Janků [-] , A. Kočí [-] (82. D. Tarhaj [-] ) , D. Matějka [-] - A. Beneš [-] , P. Holakovský [-] (80. P. Dochtor [-] ) -

ŽK: 41. D. Páleník , 92. O. Vrabec - 35. M. Sýkora , 91. P. Dochtor , 92. D. Tarhaj .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: Vaňousek Patrik - VLK Miroslav, LOUDA Tomáš.