--

--

Vrchovina stáhla tříbrankové manko!

6

Nové Město na Moravě hrálo v domácí derniéře o záchranářské body s Kvítkovicemi.

Hosté šli do vedení

V první půli se hrálo spíše defenzivně a bylo vidět, že hlavně domácím jde o hodně.

Do 20. minuty se hrálo téměř bez šancí, ale pak hosté zahrávali na domácí půlce standardku a kapitán Pernatskyi pohodlně hlavou otevřel skóre - 0:1.

Po půl hodině šli hosté 3 na 2 a v poslední chvíli zachránil zákrokem Bača do autu. To bylo z první půle vše, co stálo za zmínku.

Gólové hody v druhé půli

Domácí chtěli s utkáním něco udělat, ale hosté z rychlých kontrů dokázali vstřelit dva slepené góly.

Nejprve se po standardce opět hlavou se trefil na přední tyči kapitán Kvítkovic Pernatskyi - v 52. minutě 0:2.

Po třech minutách pak třetí branku vstřelil Gerža po kombinaci a střele zpoza šestnáctky - 0:3.

S domácím výběrem to vypadalo bídně, ale probrali se k úžasnému finiši - takhle se bojuje o záchranu!

Po dalších dvou minutách se trefil domácí Vacek, když velmi přesně sklepl míč od Matulky za záda Kaliny - 1:3.

Po tomto gólu přišel Rálišův centr, ale domácí Batelka hlavou těsně minul brankovou konstrukci.

Hrál se otevřený, ofenzivní fotbal, který se divákům musel líbit a schylovalo se k neskutečnému obratu. V 77. minutě Dziuba vyprášil Šmídovy rukavice bombou z pěti metrů.

V 79. minutě vsítil Svoboda po blafáku kontaktní gól po centru zprava od Batelky - 2:3.

Po dalších dvou minutách již bylo vyrovnáno, to po závaru se vykulil míč Štefflovi, který napřáhl ke střele za pokutovým územím a bylo srovnáno - 3:3.

Po tomto vyrovnání mohli oba týmy strhnout vítězství na svou stranu, ale hosté šanci promarnili a domácím vzal tři body praporek pomezního sudího.

O sestupujících tak rozhodne poslední kolo! Vrchovina stále drží naději na záchranu.

FC Zlínsko
David Rojka - trenér: Když to vezmu celkově, pro diváky to byl super zápas! Fanoušci Vrchoviny říkali, že takový se tam dlouho nehrál. Pro mě to pochopitelně bylo malinko horší.