11.kolo, Plzeňský | Plzeň - Sever | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Trnová doma poráží Dolní Bělou

11

Trnová doma přivítala hosty z Dolní Bělé. V tabulce na tom byla lépe právě domácí Trnová, a proto byla i favoritem zápasu. Ten nakonec zvládla a díky zaváhání soupeřů se posouvá na třetí místo tabulky.

Po gólu v každém poločase

V první půli se hrál opatrný fotbal, kdy domácí sice trochu častěji drželi míč na kopačkách, ale hosté dokázali vykrývat pozičně prostory, a tak se hra odehrávala převážně mezi šestnáctkami. Na obou stranách se objevilo snad po jedné nadějné, leč nedotažené příležitosti. Po půlhodině se domácím podařila jedna pěkná přímočará akce, kdy po průnikové přihrávce Kodera dokázal špičkou kopačky prostřelit tváří v tvář hostujícího gólmana. Do konce poločasu se pak prakticky nic jiného zajímavého neudálo a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Ve druhém poločase to byli překvapivě hosté, kteří díky svému lepšímu pohybu byli častěji na míči. Dokázali brzy dostupovat hráče domácích a těm pak velmi vázla kombinace. Jestliže v poli to ale vypadalo pro hosty dobře, před brankou nebyli schopni vytvořit vůbec nic a za celý druhý poločas vlastně neohrozili domácí branku. Ti naopak předvedli prakticky totožnou akci jako v první půli se stejným koncem – průniková přihrávka a Kodera tváří v tvář hostujícímu brankáři opět nezaváhal a zvýšil na 2:0. Zhruba 10 minut před koncem pak byl Kodera blízko hattricku, kdy nejprve Dolejš krásnou střelou z 20ti metrů orazítkoval břevno hostující brány, odražený míč pak z hranice vápna opět pěkně trefil z první právě Kodera, leč břevno opět úřadovalo… Odražený míč pak Mazák poslal pánubohu do oken.

Zápas byl celkově jen velmi průměrný, oproti předchozím zápasům nedokázali domácí takovou kvalitu. Plusem byly jen dvě žluté karty a obecně velmi slušná hra.