12.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2022-2023

V Hamrech nerozhodně

29

Poločasové vedení domácí neudrželi.

Domácí po půli vedli

Do očekávaného derby vstoupili lépe domácí kladiváři. V 11. minutě přihrál Jakub Jun pod sebe na Dominika Havlíka, který si připravil pozici a přesnou střelou k tyči otevřel skóre - 1:0. Zanedlouho ovšem přišlo vyrovnání na druhé straně. Domácí obrana nechala v 17. minutě na malém vápně Aleše Chmelíčka a ten se hlavou nemýlil - 1:1. Utkání mělo spád a muselo se divákům líbit. Ve 23. minutě přišel další pěkný fotbalový okamžik. Domácí kapitán Dominik Havlík se dostal do úniku, který ještě stíhal hostující Jan Mašek, kterého však zpětnou kličkou domácí útočník obešel a poté si vychutnal i golmana - 2:1. Opět o sedm minut později bylo vyrovnáno. Ve 30. minutě se na rohu vápna uvolnil Martin Zelený a přesnou křížnou střelou k tyči srovnal stav - 2:2. Gólové hody do poločasu však ještě pokračovaly. Ve 38. minutě vybojoval na půlce míč Dominik Havlík, přesně našel po lajně Radka Koutníka, který našel ideálně pod sebe Adama Šabarta a ten rozvlnil síť potřetí - 3:2.

Hosté po přestávce srovnali

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. V 52. minutě využil zaváhání obrany Aleš Chmelíček, který tváří v tvář nedal domácímu gólmanovi šanci - 3:3. Zanedlouho se do gólové pozice dostal útočník Počítek Jakub Žalud, ale jeho střelu výborně vyrazil Lukáš Benc. V druhé půli už tolik brankových příležitostí nepřicházelo. V 79. minutě propadl dlouhý nákop až na Dominika Havlíka, který mohl jít od půlky sám na bránu. Poslední hráč hostů Martin Řeháček jej stáhl k zemi, ale sudí nepochopitelně udělil pouze žlutou kartu. Následně mohl rozhodnout Jakub Jun, ale jeho střela neměla potřebnou razanci. V závěru chtěli ještě hosté využít svou zbraň dlouhé auty, ale to si již domácí pohlídali, a tak se oba týmy rozešli s jedním bodem.

FC Hamry nad Sázavou
Dominik Havlík (hráč): První poločas se musel divákům líbit, hodně gólů, hodně fotbalových okamžiků. V druhé půli jsme bohužel dostali brzy branku, a tak máme opět jen bod. Zkrátka nesmíme dostávat tolik gólů, jinak bude těžké něco vyhrát. Ale v roli outsidera jsme se s tím poprali dobře a musíme se od toho odrazit.

SK Transformátor Počítky
Rostislav Ptáček (vedoucí): Do zápasu jsme vstoupili aktivně a měli míč na svých kopačkách. Bohužel domácí celek vždy využil našeho zaváhání a vstřelil nám během prvního poločasu 3 branky, což je moc. Druhý poločas jsme se snažili utkání zvrátit v náš prospěch, ale vstřelili jsme pouze jednu branku, což stačilo pouze na bod.

L. Benc [-] - I. Sojma [-] (79. T. Novotný [-] ) , V. Franěk [-] , R. Koutník [-] , A. Zátopek [-] , J. Gančev [-] (88. P. Hron [-] ) , D. Havlík [-] , J. Jun [-] , P. Novotný [-] , J. Lóži [-] , A. Šabart [-]

J. Hořínek [-] - A. Chmelíček [-] , L. Sláma [-] , M. Landsman [-] - J. Mašek [-] , O. Toman [-] (53. M. Řeháček [-] ) , M. Zelený [-] (61. D. Bednář [-] ) , T. Janů [-] , P. Beneš [-] - O. Zajíček [-] , J. Žalud [-]

ŽK: 72. A. Šabart - 45. J. Žalud , 79. M. Řeháček , 81. J. Mašek , 90. M. Landsman .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: STRAKA Karel - MINYU Ivan, ŽILKA Jan.