10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

Dýšina potvrdila formu a vyhrála ve Zruči

27. J. Pěč , 71. J. Pěč , 78. M. Juha
18

Dýšina opět zápas zvládla takticky na výbornou a i přes herní převahu Zruče si odvezla všechny tři body. Hosté dobře bránili a spoléhali zejména na rychlé protiútoky, po kterých vstřelil kanonýr Pěč dva góly. V 78. minutě ještě přidal třetí branku Juha a Dýšina si dokráčela pro čtvrté vítězství v řadě.

Jakub Pěč se opět prosadil

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a od prvních minut pěkně kombinovali, vyměňovali si krátké rychlé přihrávky a soupeře přehrávali. Nicméně herní převaha domácího týmu končila většinou na vápně pozorně bránícího soupeře. Ve 21. minutě se provinil tvrdším zákrokem domácí Korelus a po zásluze viděl žlutou kartu. Dýšina hrála zataženě a spoléhala hlavně na protiútoky. Po jednom z nich se ve výhodné pozici objevil Pěč a potvrdil, že se v podobných situací nemýlí, 1-0 pro hosty. Domácí nadále drželi míč na svých kopačkách, ale chyběla jim potřebná kvalita ve finální fázi.

Hosté přidali další 2 góly

Po přestávce se hra nezměnila. Hosté hráli hodně zataženě, ale soupeře vůbec nepustili do vyložených šancí a sami hrozili z brejků. V 71. minutě Dýšina sehrála výborný protiútok, na jehož konci stál opět Pěč a svou druhou brankou v zápase zvýšil vedení svého týmu. Fotbalisté Zruče zvýšili aktivitu, nicméně obranu soupeře nedokázali udolat a když už se rýsovala nějaká nebezpečná šance, tak domácí hráči vyhořeli v zakončení. V 75. minutě zajel do protihráče hostující Paum a za svůj zákrok obdržel žlutou kartu. V 78. minutě už to bylo 3-0 pro hostující tým, když se po dalším chytře sehraném brejku prosadil Juha. Zruč nenašla recept na obranu Dýšiny a po 90 minutách se musela vyrovnat s prohrou 0-3.

FK Dýšina
Josef Aubrecht, trenér: Dnes jsme nastoupili v oslabené sestavě, kdy nám chyběli kvůli zranění dva klíčoví hráči, navíc v brance nastoupil náhradní brankář, který chytal po 10 letech, takže určitě můžu říct, že se jednalo o překvapení kola. O našem vítězství rozhodla taktika, celé utkání jsme hráli odzadu, poctivě bránili a spoléhali jsme na brejky, z kterých se nám podařilo vstřelit 3 góly. Dnes jsme zvítězili jednoduchým a účelovým fotbalem.