10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

Slovan naplno bodoval v Touškově

76. A. Šimice , 86. P. Havel - 16. M. Koranda , 22. P. Matula , 61. P. Matula (p.)
16

Slovan předvedl v Touškově dobrý start do zápasu a po brankách Korandy a Matuly se šlo do šaten za stavu 2-0 pro hosty. Po přestávce přidal z penalty třetí gól Matula a Slovan si tak vypracoval pohodlný náskok. Domácím vyšel závěr utkání a dvěma brankami se jim podařilo zápas zdramatizovat. Slovan si těsný náskok nakonec pohlídal a z Touškova si odvezl cenné tři body.

Dva rychlé góly Slovanu

Slovan měl od úvodních minut více ze hry, soupeře přehrával přesnou kombinací a vytvářel si šance. V 16. minutě obdržel na hranici vápna míč hostující Koranda, rychle se s balónem otočil a pohotovou střelou k tyči poslal Slovan do vedení. Ve 22. minutě se krásným samostatným sólem uvedl Matula. Nejdříve obešel dva protihráče, následně postupoval sám na brankáře, kterému rovněž udělal kličku a poté už jen uklidil míč do odkryté branky. Domácí byli trochu zaskočení vývojem zápasu a v prvním poločase se pořádně nemohli dostat do zápasu. Ve 25. minutě zfauloval protihráče domácí Zahradník a za svůj zákrok viděl žlutou kartu. Touškov zahrozil z několika nebezpečných šancí až na konci prvního poločasu, ale vypracované příležitosti neproměnil. Slovan byl v prvních 45 minutách lepším týmem a do kabin šel za dvougólového vedení.

Touškov zápas v závěru zdramatizoval

V druhém poločase pokračoval Slovan v aktivitě a opět to přineslo své ovoce. V 61. minutě se provinil jeden z hráčů Touškova faulem v pokutovém území a rozhodčí okamžitě ukázal na značku pokutového kopu. Penalty se ujal kapitán Matula a svým druhým gólem v zápase upravil skóre na 3-0. Zbytek zápasu hosté trochu podcenili a toho využili hráči Touškova. Nejdříve se po standardní situaci prosadil Šimice, jenž si našel propadnutý míč a snížil na 1-3. V 86. minutě pak krásnou střelou na přední tyč snížil na rozdíl jednoho gólu Havel a zápas zdramatizoval. Domácí hráči se snažili o vyrovnání, ale jejich útočné pokusy zastavila obrana Slovanu. V 90. minutě mohl vyrovnat domácí Sládek, jenže hlavou bránu minul. V 93. minutě se ještě nechal zbytečně vyloučit domácí Zahradník. Slovan zápas zvládl a upevnil si první pozici, kde má dva body náskok na Mladotice.

TJ Sokol Město Touškov
Marek Votípka, trenér: Do zápasu jsme šli s vědomím důležitosti. Jen výhra by nás udržela v boji o čelo tabulky. Bohužel se nám rozpadla osa týmu a na našich výkonech a výsledcích je to znát. Soupeřům darujeme náskok, který jen těžko doháníme. Do konce podzimu zbývají tři kola a já pevně věřím, že budeme tvrdě pracovat na zlepšení našeho herního projevu a opět se budeme radovat z předváděné hry a bodového zisku.

SK SLOVAN Plzeň 1910
Josef Kraft, vedoucí mužstva: Do zápasu jsme vstoupili dobře, soupeře jsme přehrávali a po zásluze jsme vstřelili dva góly. Po přestávce jsme ještě dali gól z penalty a vedli jsme už o tři branky. Bohužel poté jsme domácí pustili více do hry a dovolili jsme jim zápas zdramatizovat, což by se nám samozřejmě nemělo stávat a je to poučení pro příště.

F. Nedvěd [-] - R. Voith [-] , P. Foltýn [-] (46. O. Sládek [-] ) , J. Zahradník [-] , L. Hodek [-] , J. Bělohlav [-] (62. O. Strnad [-] ) , P. Havel [-] , Z. Rolko [-] , P. Vyšata [-] (75. J. Poláček [-] ) , D. Fajer [-] , A. Šimice [-]

M. Feiferlík [-] - M. Koranda [-] (64. A. Žák [-] ) , P. Matula [-] , D. Dergachov [-] , O. Litványi [-] , M. Cigler [-] , D. Daniel [-] (72. M. Kolečko [-] ) , P. Fiala [-] , M. Janoušek [-] , I. Pinke [-] (64. M. Ráb [-] ) , M. Makkai [-]

ŽK: 25. J. Zahradník - 83. M. Ráb , 90. P. Matula . ČK: 90. J. Zahradník .
Hráči zápasu: P. Matula .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Velíšek Jiří - ŠKARDA Jiří, KRAUZ Jan.