9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

Volduchy v domácím zápase porazily Touškov

7. D. Rieger , 15. D. Rieger , 74. V. Žák - 62. Z. Rolko , 65. Z. Rolko
14

V rámci 9. kola zavítal Touškov na hřiště Volduch. Domácí vstoupili do zápasu výborně a po 15 minutách vedli po dvou trefách Riegera 2-0. Po přestávce se Touškovu podařilo během tři minut srovnat, když se rovněž dvakrát prosadil Rolko. Poté absolutně zbytečně fauloval domácí Jiří Straka, za což viděl od sudího červenou kartu. Touškov se nadechoval k náporu, ale v 74. minutě jeden z hostujících obránců chyboval v rozehrávce, čehož využil Žák a poslal Volduchy do vedení 3-2. Oslabení domácí si už těsné vítězství udrželi a překvapivě vyhráli.

Domácí vedli po 15 minutách 2-0

Domácí byli na soupeře velmi dobře připravení a vstup do zápasu se jim podařil na výbornou. V 7. minutě se po pěkně sehrané akci objevil v dobré pozici domácí Rieger a otevřel skóre utkání. Volduchy po vstřelené brance nadále hrály aktivně a v 15. minutě už to bylo 2-0, když se znovu prosadil Rieger, čímž podtrhl skvělý individuální výkon. Touškov poté vyrovnal hru, ale ve finální fázi narazil na připravenou obranu domácích a když už si nebezpečné šance vytvořil, tak vyhořel v zakončení. V 34. minutě zajel domácí Pernica do protihráče a za svůj faul dostal žlutou kartu. Závěr prvního poločasu už žádné vyložené šance nepřinesl, a tak týmy odcházely do kabin za stavu 2-0 pro Volduchy.

Touškov vyrovnal během 3 minut

Hráči Touškova si zřejmě o přestávce pár věcí řekli a do druhého poločasu nastoupili s daleko větším nasazením. V 62. minutě se hosté konečně dočkali. K míči se dostal neobsazený Rolko a v dobré pozici nezaváhal. Již za tři minuty Touškov sehrál další pohlednou akci a svůj druhý gól v utkání vstřelil Rolko. Volduchy rychlým vyrovnáním znervózněly, z čehož vyplynulo vyloučení na jejich straně. V 67. minutě Jiří Straka ztratil nervy a absolutně zbytečně udeřil hostujícího Půtu. Sudímu neváhal a okamžitě poslal domácího hráče do sprch. Touškov cítil šancí a proti oslabenému soupeři držel míč na svých kopačkách s cílem utkání otočit. Volduchy se více zatáhly a snažily se utkání ubránit. K údivu všech přítomných to byl právě domácí tým, který šel do vedení. Jeden z hostujících obránců chyboval v rozehrávce, čehož využil Žák a vstřelil gól na 3-2. Touškovu se už do konce zápasu obranný val domácích překonat nepodařilo, a tak si Volduchy připsaly cennou výhru 3-2.

TJ Sokol Město Touškov
Marek Votípka, trenér: Do Volduch jsme zajížděli s řadou omluvenek. Domácí jsme posadili do sedla našim nedůrazem a laxním přístupem. Soupeři jsme se začali vyrovnávat až od patnácté minuty, to už jsme však prohrávali 2:0. Ve druhém poločasu jsme byli lepším týmem a po zásluze přišlo naše vyrovnání, když se trefil v 62. a 65. minutě Zdeněk Rolko. Volduchy byly v ten moment na ručník. V 67. minutě neudržel nervy domácí Straka a po udeření našeho nadstandardně hrajícího Filipa Půty uviděl červenou kartu. Domácí se v deseti soustředili na obranu a my jsme si připravovali pozice k obratu. Bohužel 15 minut před koncem došlo k situaci, kdy náš krajní obránce chtěl vyřešit hru rozehrávku přes gólmana. Nezkušenost a zároveň bahnitý terén využil domácí Žák ke skórování. Do konce zápasu jsme už nedokázali najít recept k překonání obranného valu. Po průběhu druhé půle je prohra 3:2 zklamáním.

TJ Volduchy
J. Fous [-] - R. Pernica [-] , R. Hoblík [-] (46. F. Melka [-] ) , V. Žák [-] , J. Nedorost [-] , L. Straka [-] (61. M. Vávra [-] ) , M. Ernest [-] (75. A. Šponar [-] ) , J. Přibík [-] , J. Straka [-] , F. Škarda [-] , D. Rieger [-] (61. L. Pokorný [-] )

F. Nedvěd [-] - M. Kumpera [-] , O. Strnad [-] , L. Hodek [-] , J. Bělohlav [-] (90. M. Kupec [-] ) , D. Trsek [-] (61. P. Foltýn [-] ) , P. Havel [-] , Z. Rolko [-] , F. Půta [-] , D. Fajer [-] , A. Šimice [-]

ŽK: 37. R. Pernica , 77. F. Škarda . ČK: 67. J. Straka .
Hráči zápasu: D. Rieger .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: BÍBA Zbyněk - ČERNÝ Mario (N), KARBUSICKÝ Ondřej (N).