13.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

11. L. Kunc (p.) , 74. L. Kunc
11

Rakovníku se v poslední době nedaří a zvítězil naposledy na začátku října v derby proti Novému Strašecí. Dnes na jeho půdu přijeli fotbalisté Milína a i přesto, že domácí zaznamenali velice aktivní vstup do utkání, na tři body to nestačilo. V utkání byly k vidění mimo jiné i dvě penalty a dva neuznané góly!

Penalta pro hosty znamenala vedení

Do utkání vstoupili velice dobře domácí. Byli aktivní, svého soupeře tlačili a hnali se za úvodní brankou.

Ta ale nepřišla a rakovnický tlak utnula 11. minuta, kdy se po faulu domácího Vydry kopala penalta. Tu bezpečně proměnil Luboš Kunc, a poslal tak Milín do vedení.

Ve zbytku úvodního dějství už moc šancí nepřibylo, za zmínku stojí akorát nastřelená tyč, o kterou se postarali fotbalisté hostujícího celku.

První poločas tak skončil výsledkem 1:0 pro milínské, a to díky proměněnému pokutovému kopu Luboše Kunce.

Další penalta a dvě neuznané branky

Ve druhé půli kvalita hry trochu upadla, diváci se ale určitě nenudili.

Po chvíli přišla druhá branka zápasu, kterou zaznamenal Václav Šilhavý. Kvůli ofsajdovému postavení se ale změna skóre nekonala.

V 74. minutě už se hosté radovali. Po přihrávce Stanislava Gabriela zvýšil na 2:0 znovu Luboš Kunc.

Zanedlouho to mohlo být už 3:0, gól Karla Soldáta ale nebyl uznán. Stejně, jako trefa Václava Šilhavého, kvůli ofsajdu.

Rakovničtí se nevzdávali a v závěru měli obrovskou příležitost k tomu, aby alespoň snížili. Nařízenou penaltu po faulu na Severina ale neproměnil Jiří Sabo, který nechal vyniknout brankáře Poplšteina.

Utkání plné penalt a neuznaných gólů tak dopadlo lépe pro Milín, který si po výhře 2:0 veze z Rakovníka všechny tři body.

SK Rakovník
Miroslav Jirásek: Kluci mohou dostat dík za bojovnost, ale musí přidat v kondiční přípravě. To se dnes na hřišti ukázalo, ještě vzhledem ke zkušenosti a kvalitě soupeře, kterého jsme dnes měli a který zaslouženě vyhrál.

TJ Ligmet Milín
Miroslav Obdržal: Jsme rádi, že jsme venkovní utkání zvládli a už se chystáme na Nové Strašecí a Velkou Dobrou. Oba zápasy chceme vyhrát a odpočinout si po náročné podzimní části sezony.