4.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

--

Zápas dvou rozdílných poločasů, rezerva Kladna zvítězila v Jílovišti gólem pět minut před koncem

67. O. Walter (p.) , 73. O. Walter - 11. J. Rada (vl.) , 37. L. Pospíšil , 84. O. Noll
8

Dva zápasy, dvě výhry. To byla před utkáním bilance domácího Jíloviště, které zaznamenalo skvělý vstup do sezony. Dnes se proti němu postavil kladenský B-tým, který si připsal jednu výhru a jednu remízu. V dnešním divokém utkání měly navrch oba celky, v první půli hosté, ve druhé domácí. Z výhry se však nakonec radovalo Kladno.

Dominance hostů

Od začátku zápasu hráli domácí fotbalisté hodně zezadu a svého soupeře příliš nenapadali. Toho Kladno využilo a po zhruba deseti minutách hry se ujalo vedení. Vlastní gól si vstřelil Jan Rada.

Hosté byli po celý první poločas lepší, než domácí Jíloviště a vytvářeli si slibné brankové příležitosti.

Ve 37. minutě to bylo už 2:0. Po centru ze strany se hlavou prosadil Lukáš Pospíšil.

Po chvíli mohl stejný muž přidat třetí branku utkání, tentokrát ale mířil pouze do tyče Páleníkovy branky.

Jíloviště hrozilo zejména ze standardních situací, že by se ale domácí fotbalisté dostali do vyloženější příležitosti se říct nedá.

Úvodní dějství tak skončilo 2:0 pro hosty z Kladna.

Vyrovnání domácích na body nestačilo

Domácí ve druhém poločase zjednodušili svoji hru a na hřišti to bylo vidět. Byli to oni, kteří začali udávat tempo utkání a do vápna soupeře létal jeden centr za druhým.

V 67. minutě fauloval ve vápně hostující Simon Chvojka a Jíloviště zahrávalo pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Ondřej Walter, a domácí tak snížili na 2:1.

Stejný muž se o šest minut později postaral o vyrovnávací branku. Domácí fotbalista si naběhl na centr ze strany a povedenou hlavičkou srovnal na 2:2.

Jíloviště bylo při chuti a snažilo se o rozhodující branku.

Byli to však hosté, kteří se v posledních minutách utkání dostávali více do šancí a v 84. minutě vstřelili ve finále vítěznou branku. Po rohovém kopu se hlavou prosadil stoper Ondřej Noll.

Jíloviště tak v dramatickém utkání podlehlo kladenskému béčku 2:3 a poprvé v nové sezoně ztratilo body.

TJ Jíloviště
Tomáš Šorna: Když to porovnám s minulým zápasem, tak co se týče soupeře, stejná věková skupina kluků, ale musím říct, že velice dobře připravení. Jak kondičně, tak fyzicky. Hodně mě překvapili. My jsme prospali první poločas, který jsme vůbec nezvládli. Druhou polovinu jsme hráli vabank. Myslím, že by tomu slušela remíza. První poločas byl jejich, druhý náš.

SK Kladno B
Tomáš Abrham: Vezeme si tři body za zápas, ve kterém jsme na hřišti odevzdali všechno. Všichni předvedli dobrý, bojovný a vzhledem k tomu mládí i běhavý výkon i s takovou dobrou a zdravou agresivitou.

D. Páleník [-] - O. Walter [-] , J. Rada [-] , A. Boruta [-] , F. Janoušek [-] (74. H. Siegl [-] ) , O. Vrabec [-] , Š. Frank [-] (46. C. Golovko [-] ) , J. Rajnoch [-] , V. Janoušek [-] , L. Soldát [-] (46. D. Malý [-] ) , T. Šorna [-]