13.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Kosoř v tabulce předběhla Kralupy, doma je porazila jednoznačně 4:0

25. T. Vladyka , 31. M. Černý (p.) , 70. M. Černý , 90. M. Brož
10

Kosoř v minulém kole po těsném výsledku 4:3 padla proti rezervě Kladna. Dnes ji čekal soupeř, který měl před utkáním stejně proher, remíz i výher, jako ona - Kralupy. Utkání začalo vyrovnaně, hosty ale srazily individuální chyby, a nakonec z toho byla pro fotbalisty Kosoře jednoznačná výhra.

Penalta a dvě branky domácích

Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný a šance byly k vidění na obou stranách.

Do vedení se ve 25. minutě dostali domácí, kteří využili zaváhání v hostujících řadách. Skóre zápasu otevřel Tomáš Vladyka.

O šest minut později vedli kosořští už o dvě branky. Nařízenou penaltu proměnil kapitán Milan Černý.

Domácí už ve zbytku úvodního dějství své vedení nenavýšili, a ani kralupským se do kabin nepodařilo vstřelit snižující branku.

První poločas tak skončil za stavu 2:0 pro domácí Kosoř.

Navýšení vedení

Fotbalisté Kralup nastoupili do druhé půle s otevřenější obranou, což bylo vzhledem k nepříznivému výsledku pochopitelné.

Gólové příležitosti na vstřelení kontaktní branky ale nevyužili a veškeré jejich naděje na bodový zisk pohřbil dvacet minut před koncem po brejkové situaci skvěle hrající kapitán Milan Černý, který zvýšil už na 3:0.

V závěru ještě přidal čtvrtou branku Marek Brož, a stanovil tak konečný výsledek utkání na 4:0 pro Kosoř.

FK Kralupy 1901
Luboš Černý: V Kosoři jsme nehráli úplně tak špatně, jaký byl výsledek. Začátek utkání byl vyrovnaný, a potom jsme se dvěma brankami po hrubých individuálních chybách a neproměněnými šancemi připravili o možnost uhrát body. První poločas jsme prohrávali 0:2 a následující dvě branky padly už do otevřené obrany po brejkových situacích domácích. Celkem byla hra vyrovnaná, uprostřed hřiště jsme se soupeři vyrovnali, ale tam se body nedělají. Domácí vyhráli zaslouženě, ale my jsme jim to absolutně ulehčili svými chybami. Rozdílový a jednoznačně nejlepší hráč utkání byl domácí Černý s číslem 16.