9.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Dohrávka 9. kola skončila remízou, Kosoř si rozdělila body s Jílovištěm

7

9. kolo je konečně za námi, uzavřelo ho střetnutí Kosoře s Jílovištěm. Dlouho to vypadalo, že se budou z výhry radovat domácí, Jíloviště ale vyrovnalo deset minut před koncem a v dohrávce 9. kola jsme tak vítěze neviděli.

Domácí poslal do vedení Slunéčko

Do utkání vstoupil lépe hosté z Jíloviště, kteří měli v úvodních minutách dvě vyložené gólové šance. Stopku jim ale vystavil kosořský brankář Němčanský, a skóre se tak prozatím neměnilo.

Hra se postupem času vyrovnala. Hosté hrozili z nakopávaných balónů a oba celky si připsaly několik nepřesných střel.

Zhruba po půl hodině hry měli domácí obrovskou příležitost k otevření skóre. Po rychlé akci, kterou začal brankář Němčanský svým výhozem, postupoval sám na hostujícího Páleníka Milan Černý. Kosořský fotbalista ale Páleníka nepřekonal.

Ve 33. minutě už se kosořští radovali. Krásnou tvrdou střelou zpoza vápna poslal svůj tým do vedení Jakub Slunéčko.

Hosté mohli v závěru první půle vyrovnat na 1:1, nebezpečnou hlavičku ale zneškodnil Němčanský.

Úvodní dějství tak vyhrála Kosoř, a to poměrem 1:0.

Vyrovnání deset minut před koncem

V úvodních patnácti minutách první půle se toho příliš zajímavého neudálo a šlo spíše o boj o střed hřiště.

Za zmínku stojí akorát šance hostujícího kapitána Šorny, který ale z hranice vápna v záklonu branku přestřelil.

Poté mohli domácí svůj náskok minimálně dvakrát navýšit, proti byl však hostující Páleník.

Deset minut před koncem se Jílovišti podařilo srovnat. Přesnou střelou k tyči vyrovnal na 1:1 František Janoušek.

Ve zbytku zápasu mohli ještě domácí několikrát strhnout vítězství na svou stranu, největší šance Černého ale skončila na tyči.

Dohrávka mezi Kosoří a Jílovištěm tak skončila remízou 1:1.

Kosoř
Vojtěch Němčanský: Nakonec beru po průběhu zápasu jeden bod jako ztrátu. Myslím si, že i přes krátký úvodní tlak soupeře, kdy měl dvě veliké šance, jsme si nakonec zasloužili vyhrát víc. Jen ve druhé půli jsme spálili asi čtyři čisté gólové možnosti a v celém zápase byl jejich počet o jednu či dvě vyšší na naší straně. Rozhodně nás to mrzí, ale na druhou stranu je dobré, že se nám po kratší sérii proher podařilo zase bodovat. Na poměry A. třídy to byl za mě velice kvalitní zápas a lidem se musel líbit. Určitě bych nás pochválil za velice dobrý týmový výkon.

TJ Jíloviště
Tomáš Šorna: Musím přiznat, že nejdříve jsem byl zklamaný, že nemáme tři body. V závěru ale měli domácí dvě veliké šance, které neproměnili, takže bod je pro oba dva týmy asi spravedlivý.

D. Páleník [-] - M. Wágner [-] , T. Šorna [-] , L. Soldát [-] (81. J. Rada [-] ) , V. Janoušek [-] (64. H. Siegl [-] ) , O. Walter [-] , Š. Frank [-] , O. Vrabec [-] , F. Janoušek [-] , D. Malý [-] (84. L. Volf [-] ) , M. Rajnoch [-]

ŽK: 83. M. Šácha - 52. V. Janoušek , 89. O. Vrabec .
Počet diváků: 36. Rozhodčí: Pejša Jakub - JEŘÁBEK Michal, STÁDNÍK Vladimír.