7.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Klecany podruhé v sezoně vyhrály, doma přemohly Jíloviště

3. P. Hájek , 77. M. Rajnoch (vl.) - 84. H. Siegl
8

Klecany měly před utkáním na kontě jedinou výhru, a to z 20. srpna proti Rakovníku. Od té doby přišly dvě porážky a jedna remíza. Dnes proti nim stál těžký soupeř, a to Jíloviště. Domácím se ale povedlo vybojovat tři body, a radovali se tak po téměř měsíci z vítězství.

Vedení domácích už po třech minutách

7. kolo se nese ve znamení bleskurychlých gólů. Stejně, jako v utkání Chlumec - Jinočany, i tady padla branka ani ne po třech minutách hry. Po přihrávce Hordashka se trefil Petr Hájek, a poslal tak domácí do vedení.

Balón na kopačkách měli většinu času fotbalisté Jíloviště, kteří se snažili o vstřelení vyrovnávací branky. Hrozili z centrů a ze střel ze střední vzdálenosti, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

Klecany byly nebezpečné zejména z brejkových situací, ani jim se ale nepodařilo do konce první půle vstřelit druhou branku utkání.

První poločas tak skončil lépe pro domácí mužstvo, které po pětačtyřiceti minutách vedlo nad soupeřem z Jíloviště 1:0.

Vlastní gól a vyrovnání na hlavě

Domácí fotbalisté mohli po pár minutách hry vést už o dvě branky. Filip Malý ale samostatný nájezd na hostujícího Páleníka neproměnil.

V 77. minutě už se to klecanským borcům povedlo. Centr z rohového kopu propadl až k Matěji Rajnochovi, který si balón nešťastně srazil do vlastní sítě. Klecany tak vedly 2:0.

Jílovišti se v 84. minutě podařilo snížit. Naději svému týmu vykřesal Horst Siegl mladší.

V závěru měl po centru Golovka na hlavě vyrovnání Václav Janoušek, jeho střela ale o kousek minula Kelemenovu branku.

Klecany si tak po výhře 2:1 nad Jílovištěm připsaly druhé vítězství v probíhající sezoně.

MSK Klecany
Jiří Kruťa: Na Jíloviště neumíme, dlouhodobě se nám proti nim nedaří. Tentokrát to ale vyšlo. Soupeř byl silnější na balónu a měl určitě větší držení míče. My jsme to ale zvládli, chodili jsme do brejků. Čtvrthodiny před koncem jsme dali na 2:0. V tu chvíli jsem myslel, že je hotovo. Hosté ale hned snížili, takže jsme se báli až do konce. Nakonec se to zvládlo, takže spokojenost.

TJ Jíloviště
Tomáš Šorna: Dvě chyby nás stály tři body. Dostali jsme laciné góly. I přes naši převahu a šance jsme nedokázali vyrovnat. Znovu jsme ukázali neproduktivitu, která nás trápí už dlouho.