--

Hodonín deklasoval béčko Ostravy!

39. M. Kadlec , 43. P. Dressler (p.) , 46. P. Bohun , 47. L. Bobčík (p.) , 88. J. Pazdera - 75. D. Smékal
6

Hodonín v minulém kole schytal šest branek na hřišti Blanska a tento debakl chtěl napravit. Povedlo se mu to dokonale, když doma porazil 5:1 silnou Ostravu.

3:0 do poločasu

Všechno klíčové a podstatné se seběhlo během několika málo minut.

Do 39. minuty utkání bylo skóre i utkání vyrovnané, ale pak se začaly dít věci.

Domácí totiž během osmi minut na přelomu prvního a druhého poločasu vstřelili čtyři góly.

Pohroma pro hosty, kteří byli v utkání favoritem, se začala rodit v 39. minutě. Domácí podnikli brejk po pravé straně a Kadlec si sám před brankou rozhýbal Murina a pak podél něj zavěsil - 1:0.

Hned poté z pokutového kopu skóroval exbaníkovec Dressler a už v nastavení výstavním volejem z dvaceti metrů skóroval Bohun.

3:0 a šlo se do kabin.

Domácí berou tři body

Do druhé půle nastoupili hosté s odhodláním zápas ještě zdramatizovat, ale to se záhy rozplynulo po další penaltě, kterou proměnil Bobčík - 4:0.

Baník dokázal alespoň pošpinit čístý štít domácího brankáře. Po centru ze strany se hlavičkou k tyči prosadil v 75. minutě Smékal, ovšem na zvrat už bylo pozdě - 4:1.

Hodonín navíc těsně před koncem dokázal přidat pátý gól Pazderou.

Konečný výsledek 5:1 překvapil nejednoho fanouška.

FC Baník Ostrava B
Milan Chalupa - trenér: Někdo by řekl zápas blbec, za mě hrubé chyby. Pokud soupeře tlačíme, vytvoříme si tolik šancí, a tak jednoznačných, ale nedáme góly, pak si říkáme o potrestání. A soupeř ze všeho, co měl, aniž by to byly gólové šance, tak to proměnil. Zápas se rozhodl na přelomu prvního a druhého poločasu. Co dvě minuty dostat gól, to je umění. Za stavu 0:3 jsem ještě v šatně cítil odhodlání to změnit, i já tomu věřil. Pak vlezeme na hřiště a sami si nastřelíme ruku... Vyžrali jsme si to až do dna. Dnes nám fotbal ukázal, jak dovede být krutý!