16.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2021-2022

--

Meteor Tábor opět zvítězil

80. D. Fiala , 84. D. Fiala
12

V 1.A třídě se odehrálo další kolo, v pořadí již 16. a los k sobě přisoudil týmy ze stejného okresu Veselí nad Lužnicí a Meteor Tábor. Favoritem zápasu byl hostující celek z Tábora, který se v tabulce nacházel na vyšší příčce. I úvod jara toto tvrzení potvrzoval, protože veselská Lokomotiva v prvních dvou zápasech nevyválčila ani jeden bod. Ani třetí jarní zápas nedopadl pro Veselí dobře, když v posledních deseti minutách sebral bodovou naději dvěma trefami zkušený Fiala.

Hosté vytvářeli šance, avšak bez gólového zakončení

V utkání mohli diváci vidět branku už ve druhé minutě, ale domácí Ježek v brejkové situaci netrefil branku. Poté už se hrálo téměř celý poločas na polovině domácích. První obrovská šance Meteoru se zrodila ve 20. Minutě, kdy na Syrovátku zívala prázdná brána, jenomže balón se do ní nedostal. Za další minutu poslal Syrovátka dobrý centr do vápna na osamoceného Nerudu, ale ani on si ve velké příležitosti nedokázala poradit. Třetí šance Meteoru přišla po chybě domácí obrany, ale Fiala tváří v tvář brankářovi Hejlovi nevyzrál střelou na zadní tyč. Poslední šance poločasu byla k vidění krátce před pauzou, ale Nerudu vychytal výborným zákrokem opět bezchybný Hejl.

Fiala rozhodl o vítězství Meteoru

Ve druhém poločase se hrálo více opatrně, bez větších příležitostí. Když už se do šance mohl dostat, tak byl střídajícímu Klestilovi odmáván ofsajd. V 70. minutě měl velikou možnost poslat svůj tým do vedení Kollárik, ale ani on z dobré pozice netrefil bránu. Už to vypadlo, že Meteor ztratí body i ve druhém venkovním zápase jara, jenomže v 80. minutě přišel faul na Lachouta v nadějné pozici. Trestného kopu se chopil Fiala a krásnou střelou nedal Hejlovi šanci. Po této trefě se Meteor trochu stáhl a čekal na protiútoky, jeden takový přišel v 84. minutě, když se míč dostal na Fialu, který si všiml, že je brankář daleko mimo svoji bránu a střelou ze čtyřiceti metrů rozvlnil síť i podruhé. Zápas už další šance nenabídl a Meteor tak zaslouženě zvítězil 2:0. Pod tuto výhru se podepsal i debutující mladý brankář Včelák, který předvedl velmi jistý výkon.  Příští kolo se Meteor představí doma v Čekanicích, kam přijede poslední tým tabulky Nová Včelnice. Veselí vycestuje do Českých Budějovic, kde se utká se Slavií.       Vojta Kollárik