7.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. C, 2015-2016

--

Koryčany doma neztrácejí a neinkasují. Tentokrát si poradily s Buchlovicemi

19. Z. Lysko , 25. Z. Lysko , 85. M. Huška (p.)
0

Koryčany na svém hřišti přivítaly celek Buchlovic. Pokud se domácí chtěli udržet na dostřel vedoucímu celku z Nivnice, potřeboval nutně zvítězit. To se jim nakonec podařilo i přes zvýšenou aktivitu hostí ve druhém poločase.

Dvě branky Zdeňka Lysky určily poločasový výsledek

Oba týmy připravily svým divákům vcelku pohlednou kopanou. I když tempo hry udávali domácí, tak ambiciozní tým z Buchlovic byl zdatným soupeřem. Hosté dobře napadali rozehrávku ve středu hřiště a přesnou kombinací se snažili zapojit do akce rychlonohé duo Křiva - Mikula. Domácí obrana však odolávala. První šanci měli domácí. Po chybné rozehrávce obránců Buchlovic se míče zmocnil Zdeněk Lysko, ale míč mu nesedl, jak by si představoval a v jasné brankové příležitosti těsně minul branku hostů. Tentýž hráč se ovšem dočkal střeleckého úspěchu už v 19.minutě, kdy si naběhl na dlouhý centr Posoldy, přesně napálil míč a ten odražený od země skončil za zády Kučíka - 1:0. Podruhé udeřili domácí ve 23.minutě. Po rozehrávce ve středu hřiště se zmocnil míče opět Zdeněk Lysko, protáhl se obranou hostů a střelou k levé tyči zvýšil na 2:0.  Pak přišliy na řadu Buchlovice. Po ostrém centru do vápna a přesné hlavičce už diváci hostů zvedali ruce, ale Vrba svůj tým dokonale podržel. V poslední chvíli se natáhl a konečky prstů míč vyrazil.

Domácí nepřipustili drama a v závěru potvrdili svou výhru

Druhý poločas začal snahou domácích zatlačit soupeře na vlastní polovinu. Nebylo to však vůbec lehké. Buchlovice zpřesnily defenzívu a dařilo se jim likvidovat postupné šance domácích. Když Koryčany pootevřely zadní vrátka, hned byla dvojice Křiva - Mikula na dostřel Vrbovi brány. V 55.minutě využili zakrytého výhledu Vrby, střela však těsně minula pravou tyč. Domácí odpověděli šancí po ose Lysko - Hubr - Gejdoš, ale i Kučík byl pozorný. Vše rozhodla situace v 86.minutě. Při kombinaci ve vápně Buchlovic byl stržen k zemi domácí Gajdoš. Nařízený pokutový kop Michal Huška bezpečně proměnil

FC Koryčany
M. Vrba [-] - O. Samsonek [-] , K. Věžník [-] , P. Prachař [-] , T. Zabloudil [-] (64. M. Hubr [-] ) , J. Tesař [-] , M. Huška [-] , P. Posolda [-] , R. Šnajdr [-] , F. Hanák [-] , Z. Lysko [-] (81. B. Kroutilík [-] )

TJ Buchlovice
M. Kučík [-] - D. Křiva [-] , J. Huráb [-] , M. Němec [-] (75. P. Kunc [-] ) , A. Jurča [-] , J. Mikula [-] , L. Belant [-] , M. Kořínek [-] , T. Machálek [-] (83. M. Pientok [-] ) , P. Zábojník [-] , M. Schuster [-]

ŽK: 31. M. Huška , 42. R. Šnajdr - 14. D. Křiva , 37. J. Mikula , 85. M. Schuster .
Hráči zápasu: M. Vrba , Z. Lysko .
Místo: Koryčany. Počet diváků: 200. Rozhodčí: OLŠA Viktor - TESAŘ Jaroslav (N), TOMEŠEK Zdeněk (N).