9.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. C, 2015-2016

--

Nivnice vyhrála i počtvrté venku. Tentokrát v Nedakonicích

72. M. Petek - 24. F. Májek , 27. F. Májek
0

Hra a bodový zisk Nedakonic se v posledním období zlepšil. Na svém pažitu tentokráte Nedakonice přivítaly soupeře, který venku získal maximální bodový úspěch. ANi toto utkání se nestalo výjimkou a Nivnice si odváží všechny bod, byť domácí byli v závěru utkání velmi blízko alespoň jednomu bodu.

Nivnice si vypracovala dvoubrankový náskok

Do Nedakonic odjeli Nivničané s prořídlou sestavou, ale to se v tomto období stává u mnoha mančaftů pravidlem a museli se s tím vyrovnat. Protože chyběl mimo P.Lukeše, J.Máčalíka a M.Holboje i golman  F.Hladiš tak do branky šel  Z.Kostelník. Domácí ho v prvním poločase ohrozili jenom ze standardních situací a jeho kvality nebylo možné zodpovědně posoudit. Zato rychlost Františka Májka ano. Ve 24.minutě po nedorozumění domácí obrany s gólmanem jim bleskově upláchl a se zakončením si poradil s přehledem a otevřel skóre 0:1. Také druhou branku má na svědomí stejný hráč. Stalo se tak ve 27.minutě, když dostal balon od Veleckého mezi domácí obránce a vstřelil svoji čtvrtou branku v sezóně a Nivnice vedla 0:2. V samém závěru první poloviny utkání ještě postupoval sám na gólmana Červinku po přihrávce Stojaspala, ale tentokrát byl s koncovkou na štíru, protože jeho střelu domácí gólman vyrazil na roh a  tak se stav neměnil a čistý hattrick si ke svátku František Májek nenadělil. Nedakoničtí si v prvním poločase vypracovali dvě pěkné standardky. V 18.minutě ji zahrával domácí kapitán Lukůvka, v 20. minutě Cigoš, ale obě skončily ve zdi a ke gólu nevedly.

Domácí zdramatizovali utkání, ale bod nezískali

Ve druhé polovině šel výkon domácích nahoru, protože jiné východisko k zisku bodů nevedlo. V 72.minutě se jim podařilo vstřelil kontaktní branku. Hlavou se po standardní situaci trefil Martin Petek - 1:2 a vyrovnání bylo na spadnutí. Obránci hostí nevěděli, kam dřív skočit a několikrát odvraceli nebezpečí na poslední chvíli, či dokonce z brankové čáry, jak tomu bylo v 60.minutě, kdy nás zachránil až kapitán P.Ligas. Nivničané se pokoušeli o rychlé brejky, ale ke třetímu gólu a jejich klidu nevedl žádný. V závěru hosté  využili služeb všech náhradníků  (z nich nastoupil dorostenec D.Bartoš poprvé za první mužstvo) do pole, aby  otupili  tlak domácích, ale až poslední hvizd je ochránil od případného infarktu. Nivnice veze počtvrté z venku tři body a zatím se zdá, že by bylo lepší kdyby odehrála zbytek podzimu na venkovních hřištích, kde jim to jde lépe.  Bilance venku je totiž solidní  4 - 0 - 0  12:2 a 12 bodů.

TJ Sokol Nedakonice
M. Červinka [-] - J. Stupka [-] , P. Ježek [-] , M. Hána [-] , M. Petek [-] , R. Mařák [-] (72. J. Hyrák [-] ) , B. Marek [-] , M. Lukůvka [-] (78. O. Juřena [-] ) , M. Cigoš [-] , J. Vaculík [-] , T. Král [-]

TJ Nivnice
Z. Kostelník [-] - L. Ligas [-] , V. Velecký [-] , V. Borýsek [-] (74. F. Ryšávka [-] ) , F. Májek [-] (90. A. Vrága [-] ) , P. Pražan [-] , P. Stojaspal [-] (89. D. Bartoš [-] ) , J. Michalec [-] , M. Máčalík [-] , J. Smítal [-] (83. T. Kašpárek [-] ) , P. Ligas [-]

ŽK: 31. J. Stupka , 60. M. Hána - 20. P. Pražan , 57. F. Májek .
Místo: Nedakonice. Počet diváků: 80. Rozhodčí: HOUŠŤ Jan - ANDRÝSEK Jaroslav (N), TOMANEC Václav (N).