12.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. C, 2015-2016

--

--

Slovácko se stalo novým lídrem soutěže

0

Slovácko zdolalo na svém hřišti nepříjemný celek z Prakšic a díky ztrátě Nivnice se posunulo na vedoucí příčku tabulky.

Prakšice byly lepším týmem, ale poločas skončil bez branek

Domácí celek, pokud se chtěl vyšvihnout na první místo v tabulce, musel naplno bodovat proti Prakšicím, které zvítězily ve dvou předchozích kolech, díky kterým se posunuly blíže ke středu tabulky. A Slovácko se mohlo přesvědčit o Prakšicích jako o nepříjemném soupeři, který domácím zle zatápěl hlavně v průběhu prvního poločasu. Hosté mohli několikrát skórovat, ale výborný brankář Semanko nedovolil hostům, aby vstřelili branku. A tak jediným světlým okamžikem na straně domácích byla situace ze 14.minuty, ve které domácí Václav Králík nastřelil tyč hostující branky. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Domácí rozhodli o vítězství deset minut před koncem utkání

O poločase došlo v kabině domácích zřejmě k bouřce a do druhého poločasu tak nastoupilo zcela jiné mužstvo. Domácím zvýšili obrátky, zatlačili svého soupeře, ale ten nadále odolával domácím bez ztráty kytičky. I bod by byl pro Prakšice velice důležitý. Domácí trenér Václav Chvojka tak v závěru vsadil na střídající hráče. A byla to právě kombinace, kterou přichystali pro střelce rozhodující branky Adama Balaštíka právě Sánchez a Heger. Situace z 80.minuty znamenala první a zároveň jedinou branku utkání - 1:0. Závěr utkání si domácí Slovácko zkušeně pohlídalo a nedovolilo hostům z Prakšic, aby vstřelilo vyrovnávající branku. Domácí celek se tak stal novým lídrem krajské soutěže.

1. FC Slovácko C
Václav Chvojka - trenér: První poločas se nám vůbec nevydařil. Chyběl pohyb, přesná kombinace a o zakončení ani nemluvím. V poločase muselo dojít k bouřce a náš herní projev se ve druhém poločase zlepšil. Nakonec jsem rád, že jsme v závěru urvali všechny body.

J. Semanko [-] - M. Remeš [-] , A. Balaštík [-] , T. David [-] , A. Žůrek [-] (55. L. Paška [-] ) , V. Šišák [-] , M. Mareček [-] , V. Králík [-] (73. D. Heger [-] ) , R. Blažek [-] , M. Bučák [-] (79. F. Sánchez [-] ) , D. Uhlíř [-]

TJ Sokol Prakšice
V. Minařík [-] - O. Rubeš [-] (23. J. Babušík [-] ) , D. Michálek [-] (48. O. Šimuni [-] ) , J. Dynka [-] , J. Mikel [-] , T. Ondra [-] , M. Vlček [-] , D. Hostinek [-] , M. Gajdůšek [-] , V. Jurák [-] , M. Ulčík [-]

ŽK: 11. R. Blažek , 84. F. Sánchez , 90. M. Mareček - 30. M. Vlček , 61. D. Hostinek , 88. V. Jurák .
Hráči zápasu: A. Balaštík .
Místo: Sady. Počet diváků: 100. Rozhodčí: RUMAN Josef - BARTOŠ Luboš (N), BABUŠÍK Josef (N).