8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

Kateřinice rozdrtily Jablůnku

75. J. Orság - 32. J. Drda , 34. P. Hrabica , 37. J. Drda , 77. J. Drda
0

Kateřiničtí zažívají velice dobrý vstup do nového soutěžního ročníku. V úvodních sedmi zápasech nasbírali úctyhodných 18 bodů, za což jim náležitě patří první příčka v tabulce. Kateřinice minulý týden dokázali také zvítězit ve šlágru kola s Francovou Lhotou, a tak zajížděly do Jablůnky s jasným cílem vyhrát.

Smrtících šest minut rozhodlo celý zápas

Jablůnce se do sestavy po zranění vrátil brankář Kolínek, přesto domácí nehráli v nejsilnější sestavě.  Přesto měli domácí co napravovat, v minulém kole totiž nestačili na nováčka z Prlova, kterému podlehli vysoko 0:4. Domácí začali lépe, ale Lubomír Horák nedokázal využít několik svých šancí, což zřejmě nakonec stálo Jablůnku body. Důležitým faktem také bylo odstoupení obránce Tomečka ve 23. minutě. Hosté se totiž dostali do zápasu, který rozhodli během šesti minut, ve kterých se dokázali střelecky prosadit hned třikrát. Skóre ve 32. minutě otevřel kdo jiný než Jiří Drda, o pár minut později zvýšil na 2:0 Petr Hrabica. Aby toho pro domácí nebylo málo, o další tři minuty to bylo již 3:0, když se podruhé v zápase prosadil i díky teči jednoho z obránců Jiří Drda.

Drda dokonal hattrick

Druhý poločas připomínal herně ten první, Kateřinice byly lepší a hlídaly si výhodný náskok. Moc dalších šancí však k vidění bohužel nebylo. Přesto se dvakrát měnilo skóre, v 75. minutě snížil na 1:3 záložník Josef Orság, ale Jablůnka se ze snížení radovala pouze dvě minuty, kdy se podařilo dovršit hattrick Jiřímu Drdovi – 1:4. Jablůnka tak nezažívá příliš povedené období a za dva poslední domácí zápasy má nelichotivé skóre 1:9.

TJ Sokol Kateřinice
Lubomír Dančák - hráč Kateřinic: "Zápas jsme rozhodli po půlhodině hry, kdy jsme dali tři rychlé góly. Vyhráli jsme zaslouženě."