26.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

Holubice doma nasázely Chotětovu pět gólů a stále drží šanci na záchranu!

18. J. Valtr , 30. L. Brož (p.) , 72. R. Ježek , 86. F. Valtr , 90. R. Ježek
6

Holubicím ani Chotětovu se v posledních zápasech nedaří. Holubičtí zaznamenali poslední výhru naposledy 8. května a Chotětov 30. dubna. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce se dalo očekávat vyrovnané utkání, Holubice však překvapily a svého soupeře doma přejely ve všech směrech.

Dvougólový náskok domácích

Od úvodního hvizdu měli převahu domácí a především útočník Valtr řádil. Ne však nejlepší holubický střelec Filip, nýbrž jeho otec Jiří, který nejprve v 18. minutě poslal Holubice do vedení a zhruba o deset minut později vybojoval po faulu na jeho osobu pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Lukáš Brož, a domácí tak vedli 2:0.

Domácí se mohli ve 40. minutě radovat ze třetí vstřelené branky, Filip Valtr si ale tváří v tvář hostujícímu brankáři balón ukopl, a k zakončení se tak nedostal.

Nic dalšího už první půle nenabídla, a Chotětov tak po úvodní pětačtyřicetiminutovce prohrával na půdě Holubic 2:0.

Holubice stvrdily vítězství

Ve druhém poločase Chotětov hru otevřel, nezbývalo mu také nic jiného. Těžili z toho však pouze domácí, kteří v 72. minutě po trefě Romana Ježka vedli už 3:0.

V 86. minutě se prosadil také druhý Valtr. Mladý útočník svým devatenáctým gólem v sezóně zvýšil na 4:0.

Utkání, které vyznělo jasně pro domácí celek, uzavřel svou druhou brankou v utkání kapitán Roman Ježek.

Fotbalisté Holubic tak po výhře nad Chotětovem stále živí záchranářské šance.

TJ Sokol Holubice
Roman Slavíček: Odehráli jsme těžké utkání. Abychom mohli pomýšlet na záchranu, musíme zvládnout i ta dvě následující. Musím kluky pochválit. Semkli se, bojovali a přistoupili k tomu velice zodpovědně. Klíčoví hráči potvrdili svou roli.

P. Heimrath [-] - R. Ježek [-] - F. Valtr [-] - A. Valtr [-] , J. Stuchlý [-] , R. Chládek [-] , M. Peroutka [-] , J. Tománek [-] , T. Vlk [-] , L. Brož [-] , J. Valtr [-] (82. R. Pawlus [-] )