1.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Kelč první kolo vítězná

0

Kelč po sestupu do 1.A třídy čekalo v prvním zápase sezóny Podlesí. Dal se očekávat spíše vyrovnaný zápas, ale domácí nakonec zvítězili jasným rozdílem tří branek a to dokonce neproměnili jeden pokutový kop. O vítězství Kelče rozhodl první poločas, který domácí vyhráli 3:1.

Podlesí nastoupilo do utkání s novou posilou v bráně. Místo Nosálka, který léčí zranění z minulé sezóny, nastoupil do brány Ivo Petrnek z Valašského Meziříčí. Začátek utkání měli ve své režii domácí. Po čtvrthodině hry vstřelili první branku, když se po závaru před bránou nejlépe zorientoval Libor Novák – 1:0. Rozhodující momenty utkání se odehrály ve 37. a 39. minutě, když domácí vstřelili dva slepené góly. Nejprve brankáře prostřelil Petr Minář, pak se po rychlém útoku dostal za obranu Karel Hradil, který dokázal vstřelit třetí branku domácích – 3:0. Podlesí ještě do poločasu výsledek zkorigovalo, když se zpoza šestnáctky prosadil přesnou střelou Blažek – 3:1.

Divoký první poločas nahradil pomalejší začátek toho druhého. Kelč se do útoku nehnala vědoma si svého vedení. Podlesí naopak nedokázalo využít své šance na skórování a tak udeřili počtvrté domácí. V 65. minutě přehodil Vít Kulich hostujícího brankáře, ten si na balón šáhnul konečky prstů, ale míč směřující do brány zastavit nedokázal – 4:1. Od té chvíle byl zápas rozhodnut a oba týmy už se nikam nehnaly. Vítězství Kelče mohl pět minut před koncem navýšit Machač, ale nařízenou penaltu neproměnil. To však nic nemění na tom, že Kelč získala tři body za domácí vítězství, Podlesí si na první body musí ještě počkat.

TJ Kelč
Tomáš Volf (Kelč): Pro nás to byl na úvodní kolo těžký soupeř. Tempo od začátku nebylo nijak závratné, ale v tom počasí se to dalo čekat. Rozhodly dvě naše rychle po sobě vstřelené branky. Za stavu 4:1 už nebylo kam spěchat.