1.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

Příkazy zvládly úvodní zápas na jedničku

2. V. Juřica , 67. J. Fojtík (vl.)
0

Na první zápas nové sezóny zavítal na půdu Valašských Příkaz tým Nedašova. Ten v minulé sezóně patřil na sestupové pozice, ze které se i přes zlepšené jarní výkony nedostal. Nedašov však nakonec kvůli nízkému počtu účastníků 1.A třídy v této soutěži pokračuje. Střetnutí ve Valašských Příkazech vyšlo ale lépe domácím, kteří od začátku až do konce zápasu byli ve vedení.

Valašské Příkazy nastoupily do zápasu s novým trenérem a s minimem změn v sestavě oproti minulé sezóně. Hned úvod utkání byl pro domácí perfektní. Po autovém vhazovaní se na zadní tyči prosadil přesnou střelou Juřica – 1:0. Domácím úvodní branka přidala na jistotě. Další šanci domácího útoku v 9. minutě zmařila stoperská dvojice Nedašova. V 31. minutě hlavičkoval nebezpečně Gargulák, ale další branka z toho nebyla. Nedašovu se v první půlce nedařilo zefektivnit své útočné snahy a tak poločas skončil jednobrankovým vedením domácích.

Do druhého poločasu vyslal na hřiště trenér Nedašova útočníka Šenkeříka, aby co nejvíce podpořil útok. Nedašov dokázal získat územní převahu, ale snaha o skórování vyzněla úplně naprázdno. Zmar hostů ještě znásobila 67. minuta, když si po centru Číže vstřelil nešťastný vlastní gól Josef Fojtík – 2:0. Nedašov se nadále snažil o vstřelení branky, domácí však bránili výsledek pevně. Ještě v 84. minutě zahrávali hosté přímý kop, ale domácí brankář Valčík byl na místě. Další akce se už do konce zápasu neurodila a Valašské Příkazy si tak připisují první body do tabulky za vítězství 2:0.

TJ Nedašov
David Solař (Nedašov, hráč): Domácím skvěle vyšel start, kdy vedli 1:0. My jsme v prvním poločase měli dvě šance, ale neproměnili jsme je. Ve druhé půlce se hrálo hlavně na polovině domácích, ale nedařila se nám finální fáze.