2.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Kelč doma opět vítězná

0

První kolo začala Kelč na domácím hřišti a také druhý zápas sezóny odehrála doma, tentokrát přivítala tým Podkoponé Lhoty. Ten v prvním kole prohrál, možná trochu nečekaně, v domácím utkání s Dolní Bečvou. Vzhledem ke špatné formě hostujícího týmu a kvalitě Kelče, byl favorit utkání jasný. Podkopná Lhota dokázala vzdorovat jen první poločas. V tom druhém za Kelč vstřelili dvě branky Škařupa a Prášil a rozhodli tak o vítězství svého týmu.

První poločas byl vyrovnaný a plný nepřesností. Více gólových příležitostí měli hosté z Podkopné Lhoty. Nepřálo jim ale štěstí, protože jejich dvě střely zastavily tyčky Kizovy brány. Za domácí mohl skórovat Martin Pastrnek, ale toho v samostatném úniku vychytal hostující brankář Psota. Co se nepovedlo domácím v prvním poločase, to se povedlo v poločase druhém.

Kelč vstoupila do druhého poločasu aktivně a snažila se nepouštět hosty na svojí půlku hřiště. Hráči Podkopné Lhoty vzdorovali pouze do prvního gólu domácích. V 60. minutě se hlavičkou prosadil Aleš Škařupa, který využil přesného centru Nováka – 1:0. Od té doby hosté už příliš nestíhali a domácí vrhali na Psotovu bránu jeden útok za druhým. Uklidňující druhou branku vstřelil za domácí Martin Prášil, který po rohu uklidil míč do sítě – 2:0. Od té doby bylo o zápasu rozhodnuto. Domácí mohli vstřelit ještě jednu branku v nastaveném čase, ale jejich akce do otevřené obrany byla tak překombinovaná, že ani neskončila střelou. I tak můžou být v Kelči spokojení, i druhý zápas znamenal vítězství.

TJ Kelč
Tomáš Volf (Kelč, hlavní pořadatel): Byl to vyrovnaný zápas asi tak do prvního gólu. Hosté pak odpadli. Ve druhém poločase měli maximálně jednu střelu nad, jinak ale nic. Mohli jsme dát ještě třetí branku, ale kluci si přihrávali až do prázdné. I tak to bylo pro nás dobré utkání.