3.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Derby nechyběly červené karty ani branky

0

Rezerva Brumova přivítala na svém hřišti sousední Nedašov. Ten na to byl v tabulce o něco lépe než domácí tým, který na své vítězství pořád čekají. Nedočkali se ani v tomto derby. Oba týmy se o vedení přetahovaly až do konce zápasu, ale nakonec musely rozhodovat pokutové kopy.

Nedašov se ujal brzy vedení po rohu, když přesně hlavičkoval Josef Fojtík a bylo to 0:1. Vzápětí nezadržitelně pronikl do pokutového území Zvoníček a hostující obraně nezbylo nic jiného než faulovat. Hlavní rozhodčí odpískal penaltu, ze které se Patrik Naňák nemýlil - 1:1. Od této chvíle se domácí snažili vše řešit fotbalově, kdežto hosté hráli přímočaře. Ve 25. minutě po standartní situace z půli hřiště napálil odražený balon Lukáš Kolínek nechytatelně pod břevno - 1:2. Ve 37. minutě po standartní situaci z levé strany a následujících zmatcích v hostující obraně vyrovnal Marek Macháč na 2:2. Následně za protesty dostal červenou kartu Petr Šuráň. Do poločasu se již nic dalšího nezměnilo.

Ve druhé půli domácí přitlačili Nedašov a výsledkem byla v 52. minutě akce, kdy Zvoníček přistrčil míč Naňákovi, který s přehledem míč uklidil k tyči Solařovy brány - 3:2. Vše vypadalo, že domácí dovedou zápas do vítězného konce, leč nepochopitelný kontakt Rittera s hostujícím gólmanem vyústil v červenou kartu pro domácího hráče v 55 minutě. Hra se vyrovnala, domácí měli více gólových příležitostí, ale vše jim zmařil výborně chytající Solař. V 78. minutě po chybě domácí pravé strany a následujícímu útoku hostů vyrazil gólman domácích střelu na ruku obránce a byl z toho pokutový kop. Penaltu bezpečně proměnil Radek Cícha - 3:3. V 86. minutě se Marek Macháč uvolnil a jeho střelu pod břevno zlikvidoval výborný Solař. Utkání skončilo remízově, tím pádem došlo na pokutové kopy. V těch byli šťastnější hosté z Nedašova, kteří si připsali bod navíc.

FC Brumov B
Miroslav Vaněk (Brumov, trenér): Bylo to pravé valašské derby se vším všudy. Dvě červené karty, na každé straně jedna a dva pokutové kopy, musely uspokojit 400 přítomných diváků. Domácí byli fotbalovější, hosté zase bojovnější a obětavější.