5.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Juřinka rozhodla ve druhém poločase

0

Ve šlágru kola přivítala Juřinka na svém hřišti tým Kelče. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, ale domácí tým na rozdíl od hostů předvedl bojovný kolektivní výkon. Branky padaly až ve druhém poločase, kdy po pěti minutách dal domácím vedení Škorňa. Poté se krásnou střelou do šibenice vyznamenal Fröhlich. Na konečných 3:0 uzavřel po brejku Radim Šnajdr.

Poločas bez branek

Kelč po sestupu zažívá povedený začátek sezóny, kdy ani jednou neprohrála a nachází se zatím na druhém místě. To Juřinka předvádí střídavé výkony, které jsou ovlivněny hlavně marodkou. Po celý první poločas byla hra vyrovnaná. Oba týmy se střídaly v držení míče, ale tutovky si vypracovávaly pouze domácí. Za zmínku stojí ta, ve které domácí Marek Vaculín netrefil prázdnou bránu. Hosté si vyloženou šanci nevypracovali a hrozili hlavně z rohů a standardních situací. Diváci si na branky museli počkat až do druhé půle.

Juřinka rozhoduje

Ta začala pro domácí tým výborně. V 50. minutě z pravé strany centroval Tomáš Vaněk, míč se odrazil ke Skorňovi, který levačkou poslal míč do sítě – 1:0. Domácí Juřinka získala vstřeleným gólem potřebné sebevědomí a soupeře nadále ke svojí brance nepouštěla. Zápas spěl ke konci a zdálo se, že se domácí budou strachovat o hubené vedení až do konce. To však změnila 83. minuta, kdy se nádhernou střelou do šibenice prosadil René Fröhlich – 2:0. Za tohoto stavu hosté otevřeli obranu a vrhli se do útoku. Toho využili domácí a po rychlém brejku dal třetí branku Radim Šnajdr – 3:0. Juřinka si tak připsala důležité tři body a navíc získala skalp silného týmu.

TJ Juřinka
Zdeněk Veselý (trenér, Juřinka): Bylo to kvalitní vyrovnané utkání. Podali jsme kolektivní výkon na hraně našich možností. Prvním gólem jsme soupeře zaskočili, po druhém gólu úplně odpadl. Soupeř hrál spíše na náhodu, my jsme podali obětavý výkon, kterému nechyběla fotbalovost. Hlavně druhá branka Fröhlicha byla opravdu výstavní.