6.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Vyrovnané utkání rozhodly penalty

0

Šesté kolo nabídlo utkání dvou soupeřů, kteří mají k sobě blízko jak geograficky, tak umístěním v tabulce. Vlachovice přivítaly sousední Nedašov s jasným cílem získat tři body pro vzestup tabulkou. V každém poločase se oba týmy dokázaly prosadit jednou brankou, přičemž domácí vždy v zápase vedli a hosté dotahovali. Za domácí se trefili Míča a Šimoník, v dresu Nedašova se dvěma brankami blýskl Daniel Šenkeřík.

Po jedné brance na obou stranách

Od začátku utkání se hrál fotbal, ve kterém obě mužstva spoléhala na bojovnost a hlavně nakopávané balóny. Po čtvrt hodině hry se z první branky radovali domácí. Po rohovém kopu se přesně trefil Zbyněk Míča – 1:0. Domácím vedení vydrželo další čtvrthodinu. Nedašov se vrhl do rychlého protiútoku, na jehož konci bylo přesné zakončení Daniela Šenkeříka – 1:1. Vedení mohl domácím vrátit kapitán Tomáš Kolouch, ale jeho hlavička šla nad bránu. Poločas tak skončil remízou.

Šenkeřík opět vyrovnává

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Oba týmy se snažily nakopávat balóny a hlavně neudělat chybu. Domácí se znovu ujali vedení v 66. minutě a opět to byla situace po rohovém kopu. V nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval Šimoník, který poslal míč do sítě – 2:1. Vlachovice však důležité vedení neudržely. V 71. minutě využil chybu domácí obrany opět Daniel Šenkeřík, který svým druhým gólem v zápase vyrovnal na 2:2. Utkání dospělo do penalt, v nichž měli více štěstí domácí. Ve čtvrté sérii domácí brankář Bodlák penaltu chytil a když domácí exekutor proměnil bylo rozhodnuto o tom, že bod navíc získávají domácí.

SK Vlachovice
Tomáš Kolouch (Vlachovice, kapitán): Byl to od začátku do konce vyrovnaný zápas a vzhledem k průběhu se také asi jedná o spravedlivou remízu. Penalty celkem zvládáme, i když jsme měli trochu toho štěstí.

M. Bodlák [-] - T. Kolouch [-] , P. Jandík [-] , Z. Kupčík [-] (57. J. Vlček [-] ) , T. Olejník [-] - M. Kořenek [-] , N. Jiří [-] (75. R. Chovanec [-] ) , M. Doruška [-] , O. Šimoník [-] (85. D. Tománek [-] ) , Z. Míča [-] - J. Hovězák [-]