--

--

Rosice se loučily stylově výhrou a Uherský Brod ohlásil nového kouče!

4

V posledním kole mistrovské sezóny 2021/2022 dokázali fotbalisté “A” týmu Slovanu Rosice otočit nepříznivý poločasový výsledek a před skvělou domácí diváckou kulisou zvítězili nad Uherským Brodem 2:1.

Hosté šli do vedení

Domácí šli do utkání jako faorit a už v 10. minutě pronikl Černý po pravé straně hřiště až před Jíchu, hostující brankář reflexivním zákrokem tvrdou střelu kapitána Slovanu vyrazil.

Ve 12. minutě zakončil rohový kop Přerovského hlavou Novák, Jícha ale dalším výborným zákrokem změnu skóre nepřipustil.

Ve 20. minutě pálil po přihrávce Nováka tvrdě bez přípravy Černý, jeho pokus zpoza šestnáctky skončil vedle pravé tyče.

Ve 31. minutě odcentroval z levé strany Koláčný, Kozlova hlavička skončila těsně vedle.

Ve 33. minutě se činil opět Jícha, který konečky prstů vytěsnil Koláčného střelu mířící k pravé tyči na roh.

Po něm se k zakončení dostal Zezula, zblízka ale netrefil ideálně míč.

Ve 38. minutě se po přihrávce Kozla ocitl v dobré palebné pozici Přikryl, z 12 metrů ale pouze vyprášil rukavice hostující brankáře.

V poslední minutě prvního poločasu posoudil hlavní sudí zákrok Buchty na Flasara jako penaltový a přestože Zádrapa pokutový kop Josefíka vyrazil, proti jeho dorážce už byl bezmocný – 0:1.

Domácí museli otáčet

Rosice šli do druhého poločasu s cílem utkání otočit a rozloučit se s fanoušky výhrou!

V 54. minutě zakončil kombinační akci domácích Koláčný, jeho střelu z prostoru penalty zblokoval jeden z bránících hráčů na roh.

V 63. minutě zakončil rychlý protiútok hostů Strachoň, Zádrapa jeho střelu vyrazil ke Gettlerovi, před kterým stála odkrytá branka, druhému gólu Broďanů ale na brankové čáře zabránil Kršák.

V 68. minutě zkusil zdálky štěstí Černý, jeho tečovaná střela proletěla metr vedle pravé tyče. Následný roh Přerovského odvrátili hosté k Černému, jehož střílenou přihrávku poslal Kršák pohotovou střelou pod břevno – 1:1.

V 75. minutě scházely Přerovskému po centru Fily na malém vápně k zakončení centimetry.

V 77. minutě vyslal Zádrapa z výkopu do úniku Přerovského, ten tísněný jedním z obránců branku přestřelil.

V 80. minutě přihrál Novák mezi obránce Koláčnému, který křižnou střelou k levé tyči rozhodl o výhře Rosic – 2:1

Fotbalisty ČSK Uherský Brod povede v nadcházející sezoně jako hlavní kouč pětatřicetiletý Lukáš Pazdera, jenž naposledy působil na trenérské lavičce Luhačovic, účastníka krajského přeboru. Ve funkci nahradí odcházejícího Martina Ondu.

ČSK Uherský Brod
Martin Onda - trenér: Chtěli jsme vyhrát, abychom poskočili na desátou příčku, což se nám bohužel nepodařilo, ale i tak jsme za sebou nechali šest týmů, což fanoušci docení až postupem času. Za mě je to výborný úspěch.