--

Rozlučka se sezónou se Velkému Meziříčí povedla na jedničku!

27. R. Demeter , 32. R. Demeter (p.) , 62. M. Malata
7

Jak se rozloučit se sezónou? No přece vítězstvím v derby, a to se přesně Velkému Meziříčí v posledním kole MSFL povedlo! Vítězstvím v tradičním derby proti Vrchovině se tak domácí loučili se sezónou 2021/2022. Utkání, jemuž přihlíželo přes 400 diváků, nabídlo zajímavou podívanou se šancemi na obou stranách, ale domácí dokázali tři proměnit a připsali si tři body za vítězství 3:0.

Domácí šli do vedení

Domácí Velké Meziříčí vstoupilo do tradičního derby lépe a bylo aktivnějším celkem.

Svoji převahu přetavilo dvojicí branek, které padly v rozmezí pouhých pěti minut, a to mezi 27. a 32. minutou.

V obou případech byl úspěšným střelcem záložník Robin Demeter, když ve druhém případě skóroval z nařízeného pokutového kopu a stanovil poločasové skóre na 2:0.

Fotbalisté z Nového Města se probrali až v záběru úvodního dějství, kdy měli možnost se do zápasu vrátit.

Žádnou z několika možností ke snížení stavu ovšem nevyužili a do kabin odcházeli s mankem dvou branek.

Domácí si výhru pohlídali

Hosté chtěli v druhé půli utkání zdramatizovat, ale to se jim nepodařilo.

Naopak krátce po hodině hry bylo definitivně rozhodnuto.

Střídající Mirek Malata byl na hřišti sotva něco přes minutu, když se mu podařilo vstřelit třetí branku v utkání a stanovil i konečné skóre - 3:0.

Velkému Meziříčí se tak podařila odveta za podzimní porážku na stadionu Vrchoviny 2:3 a potvrdilo konečné deváté místo v tabulce.

Nové Město se s touto sezonou rozloučí ve středu, kdy od 18.00 doma přivítá Uničov.

FC Velké Meziříčí
Jan Šimáček - trenér: Jsem rád, že jsme se se sezonou rozloučili vítězně. Jednalo se o zaslouženou výhru, ale i hosté měli své možnosti jak vstřelit branku. Konečné deváté místo bereme, na lepší umístění nám něco chybělo a tak je prostor ke zlepšení do další sezóny.

M. Kolář [-] - M. Puža [-] (74. J. Vašíček [-] ) , P. Mucha [-] , M. Pavlík [-] (74. M. Sysel [-] ) , R. Demeter [-] , A. Plichta [-] (60. M. Malata [-] ) , J. Nedvěd [-] (60. M. Bouček [-] ) , R. Šuta [-] (86. M. Malata [-] ) , P. Dolejš [-] , P. Demeter [-] , D. Komínek [-]