--

--

Hlučín se loučil s fanoušky bůrem

7

Hlučín se v rámci 32. kola loučil s domácími fanoušky a v posledním domácím zápase sezóny porazil 5:1 Blansko. Pro hosty to byl naopak uplně poslední zápas této sezóny a hráči si mohou užít dovolenou. Domácí čeká ještě středeční dohrávka na hřišti juniorky Slovácka.

Poločas pro domácí

Debut v brance Hlučína si v pátek odbyl dorostenecký brankář Jiří Prokel.

Už ve 2. minutě šli domácí do vedení. Wolf si na pravé straně vyměnil míč s Dostálem, následně míč po jeho zpětné přihrávce propadl až k Buchvaldkovi, a ten se nemýlil - 1:0.

Následně se dění na hřišti odehrávalo především ve středu hřiště bez větších brankových příležitostí.

Hlučín si druhý úder nechal na závěr druhého poločasu. Na Mládkův centru z pravé strany si naběhl Lokša a hlavou rozvlnil hostující síť - 2:0.

Domácí šli do kabin s pohodlným vedením v zádech 2:0.

Domácí si výhru pohlídali

V druhém poločase přibyly další čtyři branky.

Nejprve v 60. minutě Hlučín udeřil po rychlém protiútoku, když Dostál vysunul Mládka a ten se v nájezdu na brankáře zachoval chladnou hlavu a mířil přesně k tyči - 3:0.

Poté v 68. minutě zvyšoval Dostál na rozdíl čtyř branek, o vítězství žlutozelených už nikdo nepochyboval.

Hosté sice v 79. minutě snížili na 1:4 po nechytatelné hlavičce Feika, ale poslední slovo měli opět domácí.

Smékal převzal míč od Zajíčka a pohotově dloubákem překonal hostujícího brankáře - 5:1.

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: Musím sportovně přiznat, že výsledek je pro soupeře krutý. My jsme rychle vedli a pak nám samozřejmě ještě pomohla druhá branka před přestávkou. Ve druhém poločase jsme náš náskok ještě zvýraznili, ale potom jsme úplně přestali hrát. Jsem velmi zklamaný z toho, jak jsme k tomu v závěrečné půlhodině přistoupili.