5.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2021-2022

--

--

Kladenská rezerva nasázela Loděnici ''bůra''

3

Nadějný začátek sezony AFK Loděnice a nepřekvapivě dobrá forma kladenského ''béčka'' slibovali v rámci pátého kola 1.B třídy skupiny A ve Středočeském kraji zajímavou podívanou. Konečný výsledem měření SK Kladno B proti AFK Loděnici však vyzněl vcelku jednoznačně, a to 5:0.

První půle na jednu bránu

Úplně bez náhradníků dorazila Loděnice do Unhošti k zápasu 5. kola proti Kladenské rezervě a oslabení kádru bylo bohužel na hřišti znát od první minuty. Béčko divizního Kladna na hřišti svého soupeře převyšovalo již od prvních minut. Celkový tlak však dlouho nevedl k úspěšnému zakončení. Obrana Loděnice i její brankář Vlasák, hráč minulého kola, hájili v první čtvrhodině svoji svatyni úspěšně. Až právě v 15. minutě si domácí svým tlakem vynutili nedovolenou hru ve vápně a následnou penaltu Václav Kalina zkušeně proměnil. Jako by právě proměněnou penaltou se příslovečná miska vah tohoto utkání přiklonila k šancím domácím. V 19. minutě překvapil hostující obranu rychlým průnikem Lukáš Pospíšil. Tlak domácích stále zesiloval a pramenili z něj další šance i chyby defenzify hostujícího celku. Ve 27. minutě se prosadil Jakub Kolářský, o osm minut později vyslal úspěšně k cíli pohlednou střelu Oldřich Čermák a ve 41. minutě krásnou fotbalovou akcí pobavil 40 přítomných diváků Tomáš Borák, čímž Kladenské béčko ještě před poločasem završilo z pohledu hostujících jistě nepopulárního ''bůra''.

Skóre v poločase: 5:0

Zmírnění tlaku a šance hostů

Do druhého poločasu vstoupili fotbalisté kladenského B-týmu podobně aktivně jako do toho prvního. Již po první pětiminutovce však začalo být na domácích fotbalistech partné jisté uspokojení výsledkem a jejich tlak přestával být na hřišti patrný. Toho začali nejprve k nahodilím brejkům a záhy i ke skutečným šancím využívat hosté. Zejména ve druhé polovině poločasu nechyběly opravdu podařené momenty a šance na kopačkách hostí. Ani hrdinové posledního domácího zápasu Husák a Šolc však branku vsítit nedokázali. To se ovšem již nepovedlo ani domácím, a tak skončila druhá polovina duelu bez bodu.

V příštím kole čeká kladenskou rezervu výjezd do Braškova, Loděnice ve druhém venkovním utkání v řadě zamíří do Rudné.

SK Kladno ''B'' - AFK Loděnice 5:0

SK Kladno B
Jan Švambera, asistent: S dnešním zápase jsem spokojený. Udrželi jsme čisté konto a zároveň jsme vstřelili 5 branek. Do první půle jsme vstoupili velmi aktivně a hned od první minuty jsme soupeře přehrávali. Své šance se nám ovšem nepodařilo proměnit. Skóre jsme následně otevřeli až z penalty, kterou proměnil zkušený Kalina. Následně jsme pokračovali v dobré hře, která bavila jak nás, tak diváky, a z naší ofenzivní aktivity jsme postupně přidali ještě 4 góly. Do druhé půle jsme chtěli nastoupit se stejným cílem a aktivitou, čehož se nám bohužel docílit nepovedlo. Nechali jsme se uspokojit výsledkem, a začali dělat laciné chyby, čímž jsme soupeře pouštěli do šancí, které naštěstí nevyužil. I přes druhou půli jsem a výkonem našich svěřenců spokojený