12.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Herálec porazil v souboji posledních Havlíčkův Brod B

0

Do Herálce dnes přijel nováček z Havlíčkova Brodu. Jednalo se o souboj dvou prozatím posledních celků tabulky. Oba však dokázali minule po delší odmlce bodovat, rezerva Slovanu dokonce vyhrála, když porazila Žirovnici 3:0. Tým dočasně přebral Ondřej Pavlas a zdá se, že mladé mužstvo pod jeho taktovkou ožilo. Pokud by Brod dnes v Herálci uspěl, mohl by při dobré konstelaci přepustit předposlední příčku Chotěboři. Naopak domácí by rádi konečně vyhráli, čímž by se právě na Brod dotáhli. Tohoto plánu se drželi zejména v prvním poločase, který opanovali výsledkem 3:0 a nakonec získali všechny body za vítězství 4:1.

Brod hrál hezky, ale třikrát inkasoval

Rezerva Havlíčkova Brodu dnes podala sympatický fotbalový výkon, ale na krásu se v utkáních o možnou záchranu zpravidla nehraje.. Domácí cítili existenční zápas a začali aktivně. První šanci si připravil Vojtěch Uchytil, jeho pokus skončil nastřelením tyčky. Dlouhodobou střeleckou nemohoucnost svého týmu však přesto tento hráč protrhl. Ve 26. minutě ho v závaru při odkopu nešťastně nastřelil obránce hostí – 1:0. Na tento gól v rychlém sledu navázal Jan Ptaszek, který za tři minuty koníčkem uklidil míč do sítě podruhé – 2:0. Dílo brodské zkázy bylo dokonáno ve 35. minutě, to totiž Miroslav Šusták prostřelil hradbu těl před brankou – 3:0. Dostal tak svůj tým do tříbrankového vedení a celkové poločasové pohody.

Slovan zápas zdramatizoval, ale Boháč větší komplikace nepřipustil

Hostům z Havlíčkova Brodu se takový vývoj samozřejmě nelíbil a snažil se s výsledkem něco udělat. Jiskřičku naděje pro ně vykřesal Tomáš Teplan, který v 53. minutě zužitkoval přízemní přihrávku z pravé strany - 3:1. V tu dobu se Brod začal nadechovat a tlačil se do ofenzivy. Jenže zapomněl na okamžik na zadní vrátka a příchozí kanonýr domácích Milan Boháč vnesl po nahrávce V. Uchytila opět klid do domácích řad - 4:1 v 59. minutě. Hosté pak zbraně nesložili, snažili se svoji hru oživit hned trojím střídáním, ale ke kýženému snížení, či dokonce bodovému exportu to již nevedlo. Herálec tak v důležitém utkání uspěl a zvítězil 4:1

TJ Sokol Herálec
Bohuslav Bureš, trenér Herálce: Začali jsme opět klasicky - nedůrazem v zakončení. Pak se k nám ovšem přiklonilo štěstí a s jeho pomocí dvakrát skórovali. Do poločasu jsme přidali třetí branku a tím zápas patrně zlomili. Hosté se sympaticky snažili, ve středu pole nás po celý zápas přehrávali, ale jejich kombinace končili na vápně bez finální přihrávky. Kromě jedné branky nic dalšího nevymysleli a my konečně vyhráli!

FC Slovan Havlíčkův Brod B
Ondřej Pavlas, předseda Slovanu Havlíčkův Brod: Po prvních 25 minutách to mohlo být 3:3. Zde jsme měli šanci s utkáním něco udělat. Kdybychom se dostali do vedení, tak by asi zápas vypadal jinak. Pak nás domácí standardními situacemi přimáčkli a za 10 minut utkání třemi góly rozhodli. Byly jsme nedůrazní, měkcí a neschopní. Druhý poločas se hra opět vyrovnala, zápas se dohrával, více šancí však měli opět na brejky hrající domácí. Když zhodnotím obraz hry, tak domácí vyhráli zcela zaslouženě

D. Flídr [-] - O. Černý [-] , V. Uchytil [-] , J. Ptaszek [-] , F. Bureš [-] (79. J. Myška [-] ) - J. Slováček [-] , M. Šusták [-] (46. M. Boháč [-] ) , P. Hamák [-] (71. P. Čejka [-] ) , M. Kovář [-] - M. Cestr [-] , D. Okurka [-]

M. Beránek [-] - J. Molák [-] , P. Novotný [-] , K. Svoboda [-] , D. Fikar [-] (63. V. Halák [-] ) - L. Burjetka [-] , D. Hejkal [-] (63. M. Báča [-] ) , T. Nedvěd [-] , M. Hübner [-] - T. Teplan [-] (63. J. Horn [-] ) , A. Rokos [-]

ŽK: 72. D. Okurka , 88. M. Cestr - 29. M. Beránek , 52. L. Burjetka , 77. K. Svoboda , 83. M. Hübner .
Hráči zápasu: V. Uchytil , P. Hamák - M. Beránek .
Místo: Herálec. Počet diváků: 210.