--

--

Frýdlant doma padl s Petřkovicemi, ty vedou tabulku

0

Druhé kolo Divize E nabídlo mimo jiné souboj dvou nováčků, kteří se potkávali v loňské sezóně v krajském přeboru – tedy Odry Petřkovice a Frýdlantu nad Ostravicí. Oba do sezóny vstoupili rozdílně. Zatímco Petřkovice vyhrály 3:0 ve Vsetíně, Frýdlant prohrál 3:0 v Petrovicích. Petřkovice utkání ovládly a připsaly si druhou výhru 3:0. Po dvou kolech mají 6 bodů, Frýdlant je na nule.

Rychlá branka a šťastný gól

Domácí Frýdlant nad Ostravicí, před velmi slušnou návštěvou (640 diváků), přivítal Petřkovice. Frýdlanští chtěli odčinit úvodní prohru v Petrovicích, kde na svého soupeře jednoduše nestačili. Petřkovice dobře znali, protože se s nimi potkávali i v minulé sezóně v rámci krajského přeboru. Od úvodní minuty však byli aktivnější hosté. Do vedení šli už v 10. minutě, když přišel centr z levé strany od Martina Václavíka, který na zadní tyči našel volného Neumanna, ten se neunáhlil, předložil míč „pod sebe“ na volného Macíčka a zkušený pětatřicetiletý útočník rozvlnil poprvé síť domácí branky – 0:1. Gól hosty uklidnil. Ještě lépe se jim dýchalo v 23. minutě. Stanislav Burian, levý bek hostů, poslal směrem k bráně Frýdlantu centr, který k překvapení všech přelétl všechny hráče a zapadl do horního rohu brány – 0:2. Tento šťastný gól poslal Petřkovice do dvoubrankového vedení. Frýdlant tak zažil velmi podobnou situaci jako před týdnem v Petrovicích, kde také velmi záhy prohrával o 2 góly. Zbytek první půle další branku nepřinesl.

Hosté odolali tlaku, pak přidali pojistku

Do druhého poločasu nastoupili domácí s touhou co nejrychleji vstřelit kontaktní gól. Jak se říká „vletěl“ na soupeře. Jenomže štěstí jim nepřálo. Stejně jako v prvním poločase, podržel hosty brankář Otoupalík. Petřkovice také nadále podnikaly nebezpečné výpady do otevřené domácí obrany. Ovšem ani oni dlouho nemohli přidat třetí rozhodující úder. Ten přišel v 65. minutě. Znovu se opakovala spolupráce Neumann–Macíček a druhý jmenovaný přidal svůj druhý přesný zásah v utkání – 0:3. V tu chvíli bylo prakticky po zápase. Skóre mohl navýšit střídající Ptáček, který měl hned 3 stoprocentní šance, ale ani jednu nevyužil. Hosty to ale nemrzelo. Připsali si druhou výhru 3:0, a díky nejlepšímu skóre vévodí tabulce Divize E. Frýdlant dále čeká na svůj první „divizní“ bod.

FC Odra Petřkovice
Filip Smékal (trenér Odry Petřkovice): „Do utkání jsme vstoupili dobře. Důležitý byl první gól, ten nás uklidnil. Pak jsme přidali šťastnou branku. V první půli měli domácí jednu obrovskou šanci, ale nás podržel Otoupalík. Na začátku druhé půle jsme přežili nápor domácích, i když jsem hráče před tímto nástupem varoval. Poté jsme přidali třetí branku. Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem, ale další příležitosti jsme neproměnili.“