--

--

Slavičín spaloval šance, přesto na Dolní Benešov vyzrál

0

Ve třetím kole Divize E přivítal Slavičín na svém hřišti Dolní Benešov, který měl po dvou kolech plný počet bodů. To slavičínští měli pouhý bod a potřebovali zabrat. Domácí udeřili na konci první půle a na začátku té druhé. Hosté rychle snížili, ale vyrovnat nedokázali. Slavičín tak slaví první výhru v této sezóně, Dolní Benešov poprvé ztratil.

Od úvodní minuty bylo na hráčích Slavičína vidět, s jakým cílem vstoupili do utkání. Po úvodních dvou zaváháních si nemohli dovolit další ztrátu, pokud chtějí bojovat v soutěži o nejvyšší příčky. Hnali se do útoku a chtěli co nejdříve vstřelit branku. Do desáté minuty si vytvořili dvě velké šance, ale ani jedna z nich gól nepřinesla. Domácí nastřelili tyč, břevno, několikrát hosté vykopávali míč z brankové čáry. Několikrát čaroval i brankář Köhler. Slavičín se také dostal k řadě standardních situací. Jedna z nich nakonec přeci jen přinesla vedoucí branku. Ve 43. minutě se k odraženému míči dostal Školník a ranou zpoza šestnáctky vstřelil první gól zápasu – 1:0. Do kabin tak přeci jen šli spokojenější domácí.

Ještě veseleji bylo ve Slavičíně zkraje druhého dějství. Opět to byla situace po standardní situaci. Tentokrát se k odraženému balónu propracoval Filip Macek a krásně obstřelil gólmana hostí – 2:0. Vypadalo to, že Slavičín dovede utkání do klidného konce. Jenomže už v 53. minutě přišel kontaktní gól Dolního Benešova. K přímému volnému kopu se postavil kapitán Juchelka a ve Švecově brance vymetl všechny pavouky v levé šibenici. Hosté hráli stále ze zabezpečené obrany, ale zároveň podnikali nebezpečné kontry. Po brance na 2:1 se dostali do mírného tlaku, ale domácí mu odolali. Zvládli to až do závěrečného hvizdu, a proto se mohli radovat z prvního tříbodového zisku v této sezóně. Dolní Benešov se musel poprvé před svým soupeřem sklonit.

FC TVD Slavičín
Hynek Tlušťák (vedoucí Slavičína): „Byl to zápas spálených šancí našeho mužstva. Podle mého názoru to bylo z naší strany jednoznačné utkání. Od úvodu jsme šli za výhrou. Měli jsme řadu šancí, Dolní Benešov držel hlavně jejich gólman. Podařilo se nám skórovat dvakrát po standardních situacích a i hosté jednu z nich využili. Po kontaktním gólu jsme přečkali desetiminutový tlak a pak už jsme zvládli dotáhnout duel do vítězného konce.“

M. Švec [-] - T. Kocián [-] , T. Švach [-] , J. Lukaštík [-] , L. Mezírka [-] - V. Kalus [-] , J. Hlava [-] , O. Školník [-] , P. Švach [-] , D. Plšek [-] - F. Macek [-]

FC Dolní Benešov
D. Köhler [-] - M. Václavek [-] , J. Radek [-] , J. Majewski [-] , J. Janoš [-] , L. Malcharek [-] , O. Haas [-] , F. Labuda [-] , M. Juchelka [-] , P. Rubý [-] , A. Schwalbe [-]

ŽK: 29. P. Švach - 56. L. Malcharek , 84. P. Rubý .
Hráči zápasu: V. Kalus , J. Lukaštík - D. Köhler .
Místo: UT Slavičín. Počet diváků: 150. Rozhodčí: Možíš Dušan - DOHNÁLEK Jan, GASNÁREK Michal.