--

--

Dvougólový Navrátil rozhodl o výhře Krnova ve Frýdlantu

0

Další souboj nováčků, kteří se potkávali v minulé sezóně v moravskoslezském Krajském přeboru, viděli diváci ve Frýdlantu. Domácí totiž nastoupili proti Krnovu. Frýdlant byl posilněn prvními získanými body, které ukořistil v Havířově.  Krnov v minulém kole také vyhrál, když porazil 1:0 Vsetín. Z výhry se radovali hosté, kteří potřetí ze 4 zápasů neinkasovali.

Kovalík hosty podržel

V úvodních minutách duelu byli lepší krnovští. V prvních 20 minutách byla hra v jejich režii a dokázali si vypracovat dvě velmi slibné šance. Krnov měl více ze hry, ovšem hra se postupem času začala vyrovnávat. Ve druhé fázi prvního poločasu měli větší tlak domácí. Frýdlant se také dostal do několika příležitostí, ale plány na skórování jim vždy zhatil výborně chytající brankář Kovalík. Ten svůj tým několikrát podržel a zasloužil se o to, že do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Navrátil dvakrát udeřil

Do druhého dějství vstoupili opět lépe hosté z Krnova. Domácí jakoby přestali běhat a už nebyli tak aktivní. Krnov čekal na šanci, ze které by mohl udeřit. Povedlo se mu to v 70. minutě. Střídající Hudský, který byl v tu chvíli sotva minutu na hřišti, přihrál Havlíčkovi, ten vypálil, míč se odrazil zpět a dobíhající Navrátil otevřel skóre – 0:1. Pojistku pak v samotném závěru přidal opět Petr Navrátil, když využil dlouhého výkopu brankáře Kovalíka. Krnov si tak odváží z Frýdlantu 3 body.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Michal Chlebek (trenér Frýdlantu nad Ostravicí): „V první půli jsme byli herně o něco lepší. Nedokázali jsme využít naše šance. Hosty podržel gólman. Ve druhém poločase mi přišlo, že nám došly fyzické síly. Krnov nás začal přehrávat. První gól dal se štěstím, pak už to bylo těžké. Už před zápasem jsme řešili několik problémů se sestavou, takže jsme museli trochu improvizovat.“

FK Kofola Krnov
Antonín Mura (trenér FK Krnov): „Prvních 20 minut jsme byli lepší my, poté do konce poločasu to byli zase domácí, kdo měl větší tlak. Měli více ze hry, ale naše defenzíva pracovala velmi dobře. Čekali jsme na svou šanci, která přišla. Podařilo se nám skórovat a v závěru jsme naši výhru pojistili.“

Z. Jež [-] - J. Prokeš [-] , I. Preči [-] , L. Papřok [-] , Š. Křiva [-] - M. Chlebek [-] , J. Ursíni [-] (76. D. Pánek [-] ) , V. Jandek [-] - P. Němec [-] , J. Mandičak [-] (84. T. Kubáň [-] ) - P. Tobiáš [-]

R. Kovalík [-] - L. Kužel [-] , M. Daříček [-] , R. Švrček [-] , J. Šimčík [-] - L. Krčmařík [-] (63. M. Ostrák [-] ) , P. Navrátil [-] , O. Bartoníček [-] (69. T. Hudský [-] ) , A. Ondra [-] , V. Šustr [-] - M. Havlíček [-] (90. V. Chrobák [-] ) -

ŽK: 80. J. Mandičak , 89. I. Preči .
Hráči zápasu: R. Kovalík , M. Daříček , R. Švrček .
Místo: Tráva. Počet diváků: 360. Rozhodčí: Mikula Petr - HANÁK Petr, KULIČKA Radek.