--

Nové Sady znemožnily Krnov sedmi góly. Režný byl k nezastavení

22. T. Režný , 36. T. Režný , 58. J. Blaha , 77. D. Dvorský , 80. T. Maliňák , 83. L. Krčmařík (vl.) , 88. J. Vacek
0

Nováček z Nových Sadů nadále ukazuje svou sílu, a zejména střelecký potenciál. Do duelu šel v roli favorita, a tuto úlohu jasně splnil. Krnovským nadělili na cestu dokonce 7 branek. Domácí diváci tak museli být opět spokojení. Byl to zápas především Tomáše Režného, který byl u 5 branek. Hráči Krnova musí zpytovat svědomí.

Režný dvakrát udeřil

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný. Nové Sady byly o malinko aktivnější, ale Krnov s nimi hrál rovnocennou partii. Ve 3. minutě se domácí dostali k nebezpečnému rohovému kopu. Ve 14. minutě zahrozili i hosté. Na druhé straně, v téže minutě, měl obrovskou šanci Režný, ale jeden z bránících hráčů vykopl jeho pokus z brankové čáry. Režného chvíle ovšem i tak přišly. Ve 22. minutě vybojoval standardní situaci, tu rychle rozehrál David Škoda, překvapení krnovští vůbec nezachytili náběh Režného, který otevřel skóre – 1:0. Ve 36. minutě podnikly Nové Sady rychlý protiútok. Jan Blaha prostrčil míč mezi dvěma obránci na Režného, který už si věděl rady – 2:0. Domácí tyto dva zásahy uklidnily a po prvním poločase měli dvoubrankový náskok.

Režný byl zkrátka nezastavitelný

Na začátku druhé půle se poněkud přiostřilo, a to i zásluhou benevolentního hlavního sudího, který hodně pouštěl hru. V 58. minutě se levý obránce Hodis narazil míč s Režným a poslal jej zcela volnému Blahovi, který zvýšil už na 3:0. O tom, že si Nové Sady připíší další tři body do divizní tabulky, zřejmě definitivně rozhodla 70. minuta, když hostující obránce Švrček neudržel nervy na uzdě a po druhém faulu v krátkém časovém sledu uviděl druhou žlutou kartu, a tím pádem červenou. Domácí nepolevili a začali přidávat další branky. V 77. minutě našel agilní Režný přesným centrem Dvorského, a ten nádhernou střelou počtvrté překonal brankáře Kovalíka – 4:0. Režný toho neměl dost a připsal si ještě jeden „kanadský bod“. O tři minuty později totiž svým stříleným centrem vybídl ke skórování střídajícího Maliňáka – 5:0. Krnovu se podařilo také skórovat, bohužel pro něj do vlastní sítě. To se psala 83. minuta a Krčmařík si srazil rohový kop do branky – 6:0. Gólovou tečku měl na svědomí v 88. minutě další střídající hráč – Vacek. Ten byl po rohu Koppa zcela volný a krásnou hlavičkou přes celou šířku branky upravil na konečných 7:0.

FK Nové Sady
Karel Trnečka (trenér FK Nové Sady): „Myslím si, že jsme byli po celý zápas jednoznačně lepší. Jen prvních 10-15 minut bylo vyrovnaných. Pak jsme šli do dvoubrankového vedení, což nás uklidnilo. Druhý poločas jsme zvládli velice dobře. Hráli jsme opět pro diváky. Jsem rád, že znovu dorazili v hojném počtu, i když ve stejný čas hrála třeba ligová Sigma. Jsem také rád, že jsme znovu udrželi čisté konto.“

T. Psotka [-] - M. Navrátil [-] , M. Samek [-] , L. Hodis [-] , T. Kopp [-] - D. Dvorský [-] (84. T. Steklý [-] ) , D. Škoda [-] - A. Andreev [-] , V. Papica [-] (83. J. Vacek [-] ) , T. Režný [-] , J. Blaha [-] (77. T. Maliňák [-] ) -

FK Kofola Krnov
R. Kovalík [-] - L. Kužel [-] , L. Mohyla [-] , M. Daříček [-] (69. J. Zetek [-] ) , R. Švrček [-] - L. Krčmařík [-] , P. Navrátil [-] , O. Bartoníček [-] (46. J. Hrabovský [-] ) , V. Šustr [-] , M. Ostrák [-] (65. V. Chrobák [-] ) - A. Ondra [-] -

ŽK: 56. J. Blaha - 68. R. Švrček . ČK: 70. R. Švrček .
Hráči zápasu: T. Režný , J. Blaha .
Místo: Tráva. Počet diváků: 203. Rozhodčí: Machač Lukáš - JAHODA Jaroslav, DENEV Alex.